Maciej Gąsiorek
81 oddanych głosów
Data urodzenia:
06-07-1965 (57 lat)
Aktor teatralny, filmowy i dubbingowy.
W 1992 roku ukończył Wydział Aktorski we Wrocławiu (filia zamiejscowa krakowskiej PWST).
Aktor w latach 1992-1995 występował w Teatrze Miejskim w Gdyni, w latach 1995-2007 w Teatrze Nowym w Warszawie. Od roku 2007 aktor stołecznego Teatru Rampa na Targówku. Dzieciom znany z programu telewizyjnego Budzik.
więcej
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Dzień Dziecka
Zapraszamy dzieci i rodziców na wyjątkowy „DZIEŃ DZIECKA” - muzyczny spektakl napisany specjalnie dla naszego teatru przez znanego artystę kabaretowego Tomasza Jachimka, z muzyką Marcina Partyki, w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego. Ten zestaw twórców gwarantuje doskonałą zabawę dla całej rodziny, a zwłaszcza dla dzieci w wieku zerówkowym i wczesnoszkolnym. Prapremiera w Rampie odbyła się 17 września 2016r.
Pan Jan jest ważnym, wiecznie zajętym Dyrektorem i nie ma czasu dla swojej córki Paulinki. Ba, rozmawiając ciągle przez swoje telefony, nie zauważa nawet jej obecności. Sądzi przy tym, że dziecko nie powinno mieć o to do niego pretensji, ponieważ dzieci „to dopiero mają dobrze” - zajmują się przecież tylko zabawą i szkołą. Czy rzeczywiście tak jest? Pewnego dnia sam się o tym przekonuje, gdy dziwnym zrządzeniem losu staje się znowu małym Jasiem, który musi iść do szkoły… Przeżywa zwykły dzień dziecka, który w niczym nie przypomina tego świątecznego Dnia Dziecka z 1-go czerwca. Paulinka, która jest świadkiem tego niecodziennego zdarzenia, ma nadzieję, że jej tata znajdzie wreszcie czas na wspólną partyjkę „Chińczyka”…
Od wrześniowej prapremiery w Teatrze Rampa Dzień Dziecka będzie można obchodzić przez cały rok, nie tylko 1-go czerwca. Ten spektakl da radość dzieciom a dorosłym przypomni o tym, że sami kiedyś byli dziećmi i że warto o tym pamiętać. Naszym dodatkowym prezentem dla Widzów będzie kolorowy program z dołączoną do niego płytą ze wszystkim piosenkami ze spektaklu i muzyką do samodzielnego śpiewania tychże piosenek. Warto spróbować swoich sił, a nuż wydarzy się coś niezwykłego...
Spektakl rekomedowany dla dzieci w wieku od 7 lat
więcej
SzczegółyGrand Musical Hotel - spektakl sylwestrowy
Pandemia, inflacja i zakupy przedświąteczne sprawiają, że warszawiacy marzą o ucieczce z kraju. Urlopie od Polski. Zaledwie 12 minut metrem od centrum powstaje hotel, w którym przeniesiemy Cię na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje - bez konieczności opuszczania miasta! Położony wśród bloków Targówka GRAND MUSICAL HOTEL to hybryda uzdrowiska, kasyna i SPA, w którym odzyskasz radość życia. Wyposażony w sztuczną plażę, wodospad i dżunglę kurort obsługiwany jest przez speców od karnawału – przebranżowionych po pandemii aktorów.
Tylko tu wśród pokojówek spotkasz gwiazdy kina, a w restauracji obsłużą Cię laureaci konkursu Chopinowskiego, Orłów czy Fryderyków. Zapraszamy do wnętrza hotelowego show bezrobotnych artystów oraz gości, których z pomocą muzyki i tańca porwiemy w szaloną podróż do krainy luksusu.
Już 11 grudnia wielkie premierowe otwarcie turnusu zimowego w pierwszym na świecie hotelu muzycznym. Nie czekaj! Wsiądź w II linię metra, przybądź na Targówek i zarezerwuj miejsca dla rodziny. Przyjaciół. Żony. Kochanka. A może masz ich dosyć i chcesz spędzić egzotyczny urlop samotnie? Oderwij się od szumu miasta i zaufaj muzykoterapii. Przeżyj przygodę życia w GRAND MUSICAL HOTEL.
więcej
SzczegółyGrand Musical Hotel
Samolot tanich linii lotniczych Rampa Airlines z lecącymi na grecką wyspę Nudos Polakami wpada w turbulencje i ląduje awaryjnie na tajemniczej wyspie. Błąkający się we mgle turyści zostają wzięci za nielegalnych imigrantów. Uciekając przed wojskiem, dzikimi zwierzętami i przed sobą trafiają do zagadkowego, położonego wśród bloków Grand Musical Hotelu – retrofuturystycznego kurortu przyszłości, ostatniego na świecie azylu dla spragnionych wytchnienia od polityki, inflacji i rodziny, w którym można odbyć podróż na Teneryfę, Majorkę czy Hawaje – bez konieczności opuszczania miasta. Podczas tygodnia metamorfozy kuracjusze odkrywają, że są uczestnikami prokreacyjnego reality show sponsorowanego przez Instytut Demografii a hotel to przebranżowiony teatr muzyczny, położony nie w Grecji, ale w najbardziej tajemniczej dzielnicy Warszawy – na Targówku.
więcej
SzczegółyMiłość jako jednostka chorobowa
Miłość niejedno ma imię, a z pewnością wiele twarzy. Podobno atakuje przez oczy, mąci umysł, rani serce i nierzadko wychodzi bokiem. Brzmi jak choroba, dlatego też często potrzebuje lekarza i przestrzeni, aby zostać uleczoną, odnowioną a czasami,... aby zostać z niej wyleczonym.
I tak trafiamy do gabinetu Psychoterapii dla Małżeństw i Par razem z bohaterami naszej najnowszej komedii pt.”Miłość jako jednostka chorobowa”. Intrygującą plejadę pacjentów przyjmuje tu doktor Anna - sceptyczna wobec sensu ratowania związków i zalecająca wszystkim rozwody. Jej Asystentka uporczywie wierząca w idealną miłość, postanawia udowodnić sobie i szefowej, że przez tydzień odnajdzie swoją drugą połówkę. Tymczasem wystarczył 1 dzień, aby miłość i szaleństwo nieznajomego mężczyzny przewróciło życie cynicznej Terapeutki do góry nogami. Zabawne dialogi, kontrastowe postacie i nieco irracjonalny humor sytuacyjny gwarantują doskonałą zabawę. Wisienką na torcie są wykonywane przez bohaterów spektaklu znane przeboje współczesnej polskiej piosenki. Usłyszymy zatem takie ponadczasowe przeboje jak: „Wyszłam za mąż zaraz wracam”, „Gdzie Ci mężczyźni...”, „Lepszy model”, „Babę zesłał Bóg”, „Nie wierz nigdy kobiecie”, „Byłaś serca biciem”, „Kiedyś cię znajdę” i wiele innych. Zaskakujące jak te piosenki, pomimo swojego słusznego wieku, idealnie pasują do współczesnych historii i rozterek nie tylko małżeńskich. Zapraszamy zatem na niezwykle skuteczną terapię śmiechem i znanymi lubianymi piosenkami.
więcej
SzczegółySzepty Pana Boga. Wiara i poezja ks. Janusza Stanisława Pasierba
Zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z duchowością i poezją ks. Janusza Stanisława Pasierba, wybitnego prof. Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie - obecnie UKSW, gdzie kierował Katedrą Historii Sztuki Kościelnej.
Historyk i znawca sztuki, poeta, eseista, juror konkursów literackich i plastycznych, wykładowca uczelni krajowych i zagranicznych.
Opublikował kilkanaście zbiorów poezji. Przez przyjaciół nazywany "mistrzem życia". W tym roku obchodzimy 25. rocznicę jego śmierci.
Służył Słowu - ks. Janusz St. Pasierb: kapłan, uczony, poeta.
Sylwetkę Kapłana przedstawi Maria Wilczek, prezes Fundacji im. ks. Janusza Pasierba oraz opiekunka jego spuścizny literackiej.
Maciej Gąsiorek, aktor teatru Rampa, zaprezentuje monodram poetycki pt. "Szepty Pana Boga", na podstawie wierszy ks. Pasierba: o roli poety, funkcji poezji, jej przydatności w życiu, o sztuce, codzienności i przemijaniu, o miłości i relacjach pomiędzy ludźmi
oraz pomiędzy ludźmi i Stwórcą.
więcej
SzczegółyO dwóch takich co ukradli księżyc
Zrealizowany z rozmachem inscenizacyjnym, rozśpiewany i roztańczony musical według powieści Kornela Makuszyńskiego. Spektakl daje znakomity pretekst do dyskusji o relacjach rodzinnych i o prawdziwych wartościach, jakie powinny być doceniane w życiu.
Nowy pomysł inscenizacyjny reżysera Cezarego Domagały zakładał uwspółcześnienie historii Jacka i Placka, co wymagało nowej aranżacji muzyki Tomasza Bajerskiego dokonanej przez młodego kompozytora i aranżera Andrzeja Bonarka, przygotowania bardzo efektownej nowatorskiej scenografii autorstwa Małgorzaty Szydłowskiej, futurystycznych projekcji video Dawida Kozłowskiego, oraz nowoczesnej choreografii Marty Domagały-Witkowskiej.
W wyniku współpracy tych twórców powstał wyjątkowy musical, a zawarte w nim 23 mądre a jednocześnie zabawne piosenki idealnie oddają przesłanie Makuszyńskiego.
Przypominają o tym, co jest w życiu ważne, co doceniamy dopiero w kontekście braku, ile musimy doświadczyć, aby zrozumieć pewne prawdy. Podkreślają, że miłość matczyna może pomagać zwyciężać wszelkie przeciwności losu.
Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej
SzczegółyJak Nanna swą córeczkę Pippę na kurtyzanę kształciła
Komedia oparta na dialogach Pietro Aretino – mistrza włoskiego renesansu – to ostra satyra obyczajowa, pikantna i dowcipna, bardzo śmiała nawet, jak na włoski renesans. Istotą szyderstwa Aretino jest mistrzowsko ukazana manipulacja światem przy pomocy erotyki oraz obnażenie słabości, które ludzie wstydliwie ukrywają. Oba te aspekty czynią tę pikantną komedię wyjątkowo aktualną także dzisiaj.
Tytułowa Nanna jest sławną wenecką kurtyzaną, bogatą i powszechnie szanowaną. Za namową przyjaciółki postanawia przygotować solennie do najstarszego zawodu świata swoją jedyną córkę Pippę. Ponieważ „zawód kurtyzański nie jest dla głupiej” – Pippa musi odbyć wiele ćwiczeń teoretycznych i praktycznych, aby zdobyć odpowiednie kwalifikacje. Przez dom Nanny przewija się bogata galeria mężczyzn, potencjalnych klientów łakomych dziewiczego ciała. Czy matce uda się wykształcić córkę na sławną kurtyzanę?
Przysłowiową wisienkę na torcie stanowią piękne kostiumy i brawurowa gra aktorska. Wszystkie te elementy złożone w zgrabną i ponętną całość gwarantują znakomitą zabawę.
Spektakl adresowany jest tylko do widzów dorosłych.
więcej
SzczegółyW pogoni za bajką
Teatralno-musicalowa zabawa znanymi bajkowymi wątkami i losami bohaterów. Całość tworzy muzyczną opowieść zaskakującą nowoczesną formą i pomysłem inscenizacyjnym.
Przeplatają się w nim dwa światy: podziemny świat nieczytanych bajek oraz zabiegany świat współczesnego królestwa.
Wiecznie zajęty król Sukcesso Pałer zaniedbuje relacje ze swoją córką. Aby ojciec choć na chwilę przestał być królem i poświęcił swój czas tylko jej, królewna Rebella postanawia ukryć jego berło. Atrybut władzy ginie w czeluściach zamkowych lochów, a jego poszukiwanie daje początek fascynującej przygodzie z bohaterami wielu znanych bajek.
Zaskakująca roszada konwencji i stylów uczy znajdowania właściwego kontekstu oraz interpretacji wielu symbolów.
Spektakl rekomendowany dla dzieci w wieku 7-13 lat.
więcej
SzczegółyLatający Cyrk Monty Pythona
Latający Cyrk Monty Pythona to oryginalny spektakl kabaretowy nawiązujący do słynnego brytyjskiego programu kabaretowego w inteligentnym i dowcipnym tłumaczeniu Filipa Łobodzińskiego. Doboru tekstu i piosenek dokonał reżyser Adam Opatowicz - twórca kabaretu Czarny Kot Rudy.
Angielscy dżentelmeni, kpiąc ze wszystkiego co ludzkie, wywołują szereg groteskowych sytuacji, przeplatanych zabawnymi piosenkami i skeczami. Piosenki wybrane z różnych programów telewizyjnych i filmów grupy Monty Pythona z niewątpliwym męskim wdziękiem wykonują aktorzy Teatru Rampa. Towarzyszy im przy fortepianie Robert Gołaszewski.
więcej
SzczegółyMistrz i Małgorzata
Młody duchem i ciałem Michał Konarski – autor adaptacji i reżyserii proponuje dość osobistą interpretację arcydzieła Bułhakowa. Niczego jednak nam nie narzuca, a raczej dzieli się tym, co go w powieści, którą analizował przez wiele lat, urzekło i zahipnotyzowało.
Efekt to ciekawie skondensowana fabuła i bogactwo symbolicznych scen, pozostających do interpretacji Widza. Nowatorska inscenizacja "Mistrza i Małgorzaty" początkowo nie przypadła do gustu bardziej rygorystycznym krytykom a bardzo pozytywnie została odebrana przez młodych widzów, którzy dali temu wyraz w mediach społecznościowych.
Często pisali, że po obejrzeniu naszej interpretacji postanowili sięgnąć po dzieło osobiście, a ci którzy już znali „Mistrza i Małgorzatę”, przyznali, jak wiele groteskowych scen i symbolicznych znaczeń uszło ich uwadze i po spektaklu wracają do lektury. Wielu starszych widzów przyznało, iż zręcznie wplecione w spektakl piosenki Izaaka Dunajewskiego z radzieckich filmów propagandowych "Wołga, Wołga" i "Świat się śmieje" znakomicie uwydatniły liczne absurdy Rosji lat 30-tych.
więcej
Szczegóły