Maciej Dybowski
319 oddanych głosów
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Tajemnica Tomka Sawyera
Musical w II aktach na podstawie powieści Marka Twaina.
Wspaniałe przedstawienie familijne, oparte na klasycznej literaturze. Tom Sawyer, typowy nastolatek, stroniący od prac domowych i uciekający przed zasadami panującymi w domu ciotki jest, wraz z przyjacielem Huckiem Finnem, świadkiem zbrodni. Teraz na nich ciąży tajemnica o tożsamości prawdziwego mordercy. Co mają zrobić chłopcy – ukrywać się przed złoczyńcą, który wie o ich istnieniu czy wyjawić tajemnicę policji? Jaka jest moc przyjaźni i miłości? Co oznacza rodzina? Czy sprawiedliwość zwycięża? Czy odwaga zostaje nagrodzona?
Tajemnica Tomka Sawyera porusza ważne tematy: akceptacji społecznej czy sprawiedliwej oceny drugiego człowieka. Podane są one w sposób przystępny i klarowny, ale nie obędzie się bez dynamicznej akcji i zaskoczeń. Spektakl, utrzymany w stylistyce XIX wieku charakterystycznej dla wybrzeży rzeki Missisipi w Stanach Zjednoczonych, daje odpowiedzi na aktualne pytania i jest znakomitą propozycją dla rodzinnego spędzania czasu.
Tajemnica Tomka Sawyera to lekki spektakl muzyczny, do którego muzykę napisał Sławek Wierzcholski, wirtuoz ustnej harmonijki, autor tekstów i muzyki, założyciel grupy Nocna Zmiana Bluesa. Porywająca muzyka spektaklu to kompilacja utworów dająca, zwłaszcza młodej widowni, znakomitą dawkę wiedzy muzycznej i prowadząca widza przez mnogość muzycznych stylizacji: bluesa, rocka, klasykę, pop, big beat czy brzmienia musicalowe.
więcej
SzczegółyA planety szaleją... (Młodzi w hołdzie Korze)
Na spektakl składają się piosenki z repertuaru zespołu MAANAM, w wykonaniu studentów Akademii Teatralnej. Dobrze znane utwory w nowych aranżacjach, wykonywane
z młodzieńczym entuzjazmem, przy akompaniamencie instrumentów w rzadko spotykanym składzie: harfa, kontrabas i pianino, nabierają nowych znaczeń.
Hołd młodych artystów dla charyzmatycznej piosenkarki Kory, to pokaz umiejętności wokalnych, wrażliwości i energii.
________________________________________________________________
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z nowym ROZPORZĄDZENIEM RADY MINISTRÓW w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, zostały zniesione ograniczenia obowiązujące w instytucjach kultury, natomiast w związku z wciąż licznymi przypadkami zakażeń, zalecamy noszenie maseczek na terenie teatru.
więcej
SzczegółyPrawiek i inne czasy
Spektakl muzyczny na podstawie książki Olgi Tokarczuk
reż. Anna Sroka-Hryń
Czym jest dla nas Prawiek?
To Dom, w którym wszystko się kończy i zaczyna.
To miejsce dane przez Boga, w którym ludzie uczą się żyć.
To przemijanie. Czasem zupełnie spokojne, czasem wielki chaos.
Jest dla mnie o zrozumieniu życia na Ziemi.
Prawiek to zaglądanie do wnętrza. To zapach chleba i zapach igliwia, trzaskanie gałęzi pod stopami i stukot oficerek, delikatność mchu i szorstkość haftowanych poduszek.
Jest bezpieczeństwem.
To prawda. Uwidacznia zakamarki ludzkiej duszy, których na co dzień nie widzimy lub sami próbujemy je ukryć.
To ocean uczuć. Mówi nagą prawdę o człowieku… a może bardziej o tym oceanie, sam nie wiem.
To koniec, a tak naprawdę początek.
– Studenci IV roku ATM
„Kiedy piszę, muszę wszystko czuć wewnątrz siebie samej. Muszę przepuścić przez siebie wszystkie istoty i przedmioty obecne w książce, wszystko, co ludzkie i pozaludzkie, żyjące i nieobdarzone życiem. Każdej rzeczy i osobie muszę przyjrzeć się z bliska, z największą powagą i uosobić je w sobie, spersonalizować. (…) W Doktorze Faustusie Tomasz Mann pisał o kompozytorze, który wymyślił nowy rodzaj totalnej muzyki będącej w stanie zmienić ludzkie myślenie. Ale Mann nie opisał tego, na czym miałaby polegać ta muzyka, stworzył tylko wyobrażenie, jak mogłaby ona brzmieć. Może właśnie na tym polega rola artystów – dać przedsmak tego, co mogłoby istnieć, i w ten sposób sprawić, że mogłoby ono stać się wyobrażonym. A to, co wyobrażone, jest pierwszym stadium istnienia.”
Fragment eseju Olgi Tokarczuk „Czuły Narrator”
Spektakl dyplomowy studentów IV roku kierunku aktorstwo teatru muzycznego
więcej
SzczegółyUrodzony 22 lipca - Morderca jest wśród nas I Online
W ambasadzie radzieckiej trwa raut, a w Warszawie wielkie przygotowania. Na ulicach widać gości, którzy zjeżdżają na V Światowy Festiwal Młodzieży i Studentów. Ale jedno zabójstwo może zmienić bieg historii. Co zrobią towarzysze z Moskwy, jeśli sprawa się wyda? Czasu jest mało, już jutro najbardziej warszawski dzień - 22 lipca 1955 roku, dzień otwarcia Pałacu Kultury i Nauki oraz Stadionu Dziesięciolecia.
Po raz pierwszy morderca przyjdzie do Was online.
W cyklu "Morderca jest wśród nas" bierzemy zbrodnie na warsztat dawnej stolarni Syreny oraz działającego w teatrze bistro. Na oczach widzów stwarzamy wariacje kryminalne. Nastrój buduje doborowa trupa aktorska i instrument dźwięczący na żywo. Zagłębiamy się w historię Warszawy, czerpiemy z prawdziwych wydarzeń i znanych postaci, a potem puszczamy wodze fantazji. Tym razem w naszym spektaklu wystąpią postaci premiera PRL Józefa Cyrankiewicza i jego żony, aktorki Niny Andrycz, a także groźna delegacja z Kremla oraz sporo młodzieży.
Kto okaże się mordercą? O tym za każdym razem decydowali widzowie, a aktorska trupa spełniała ich ostatnią wolę. Jednak "Urodzony 22 lipca", czwarta odsłona cyklu, swoją premierę będzia miała w wersji online. Oczyma widzów będzie kamera, śledząca mrożące krew w żyłach wydarzenia.
Listonosz zawsze dzwoni dwa razy, a morderca przychodzi online!
Zapraszamy na wieczór ze zbrodnią, teatrem i muzyką na żywo oraz bardzo czarnym humorem!
Spektakl powstaje w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów realizowanego przez Teatr WARSawy.
więcej
SzczegółyPiękna Lucynda
„Piękna Lucynda” Mariana Hemara, to komedia muzyczna, która powstała jako pastisz „Natrętów” Józefa Bielawskiego.
Zakochany w młodej wdowie hrabia Adam, musi zmierzyć się z zawiłościami losu, by przekonać do siebie ukochaną Lucyndę. Wybranka serca nie jest pewna swoich uczuć, a kiedy wszystko jest już na dobrej drodze, do Warszawy niespodziewanie przyjeżdża wuj Adama…
Historia, której akcja toczy się w XIX–wiecznej Warszawie, zyskuje nowe życie dzięki zapałowi, młodości i pasji studentów Kierunku Aktorstwo.
Zapraszamy Państwa na tę wielobarwną karuzelę błyskotliwego humoru, namiętności i wpadających w ucho piosenek, których wachlarz rozpościera się między walcem a gospel.
W spektaklu usłyszymy utwory:
1. MUZA TALIA: Natalia Stachyra
2. MUZA MELPOMENE: Ada Dec
3. MUZA TEPSYCHORA: Maja Polka
4. LUCYNDA WAHADŁOWSKA: Ada Dec, Karolina Piwosz
5. ADAM FAWORSKI: Maciej Kozakoszczak, Maciej Dybowski, Tomasz Osica
6. CIOTKA: Natalia Stachyra, Olga Lisiecka
7. WAWRZONEK: Maja Polka
8. POUFALSKI: Wojciech Melzer
9. WIETRZNIKOWSKI: Tomasz Osica
SKARBNIK: Jagoda Jasnowska
PAN FAWORSKI: Juliusz Godzina
Przedstawienie powstało jako egzamin II roku Kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego (semestr zimowy 2018/2019), w ramach przedmiotu „Sceny dialogowe muzyczne” pod opieką dr Ewy Konstancji Bułhak.
więcej
SzczegółyRock of Ages
Los Angeles, rok 1987. Bourbon Room, kiedyś najsłynniejsza rockowa dziupla i wylęgarnia talentów przy Sunset Strip, dzisiaj podupadający, żyjący dawną sławą klub. Kiedy bezwzględni deweloperzy rozpoczynają kampanię oczyszczania i gentryfikacji dzielnicy heavy-metalowej bohemy, tylko występ wielkiej gwiazdy Stacee Jaxxa i jego grupy Arsenal może uratować legendarną miejscówkę przed przebudową na galerię handlową. Czy ocalą ją wysiłki Drew, młodego, dobrze zapowiadającego się rockersa, Sherrie, dziewczyny z prowincji, Dennisa, skacowanego właściciela klubu, oraz Reginy, miejskiej buntowniczki? To się okaże dopiero po wybrzmieniu ostatniego riffu "Rock of Ages", ale jedno jest pewne – to rockowe epokowe wydarzenie zakołysze i wstrząśnie Sunset Strip, Los Angeles i Warszawą!
"We Built This City", "I Wanna Rock", "I Want To Know What Love Is", "The Final Countdown", "Oh Sherrie"… Największe światowe przeboje Europe, Poison, Styx, Twisted Sister i innych gwiazd rocka lat 80. w zaskakującym, musicalowym wydaniu! 2328 spektakli na Broadwayu! Przebój londyńskiego West Endu, Toronto i Las Vegas nareszcie w Warszawie! Polską prapremierę w Teatrze Syrena wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk, dyrektor teatru i reżyser jego poprzednich musicalowych przebojów – "Rodziny Addamsów" i "Czarownic z Eastwick". Kierownictwo muzyczne obejmie Tomasz Filipczak, kierownik muzyczny Syreny i wieloletni kierownik muzyczny programu „Jaka to melodia?”. Choreografię opracują Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, najlepsi polscy musicalowi specjaliści w tej dziedzinie.
Musical zalecany dla widzów powyżej 15 lat.
więcej
SzczegółyNext to Normal
Pamiętacie „Lot nad kukułczym gniazdem”? „Next to Normal” w podobny sposób zamienia trudny problem walki z chorobą psychiczną w dramat rodzinny o sile przekazu bomby burzącej.
Goodmanowie to z pozoru normalni Amerykanie. Diana zajmuje się domem, Dan zarabia na utrzymanie. Ich córka Natalie jest muzycznym geniuszem i marzy o wyrwaniu się rodzinnego miasta, a syn Gabe – zbuntowanym nastolatkiem, przy tym oczkiem w głowie matki. Okazuje się jednak, że pod powierzchnią zwyczajności kryje się rodzinna tragedia, a Diana zmaga się z chorobą dwubiegunową. Postępy w chorobie sprawiają, że uporządkowany świat Goodmanów wali się jak domek z kart, a walka o utrzymanie pozorów normalności staje się być albo nie być dla całej rodziny.
"Next to Normal" to rockowy musical o walce z chorobą psychiczną. W Stanach Zjednoczonych nagrodzono go Pulitzerem w dziedzinie dramatu oraz trzema nagrodami Tony, teatralnego odpowiednika Oscarów. Spektakl na Broadwayu wywołał sensację i został okrzyknięty przełomowym dziełem we współczesnych dziejach musicalu. Potężna dawka rocka w połączeniu z frapującym tematem pozwoliły zrewolucjonizować cały gatunek i od wielu lat przyciągają na całym świecie tłumy widzów.
Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.
więcej
Szczegóły