Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl ? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne .
- Muzeum, teatr, koncert lub kino wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
- Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film , wybierz interesujący Cię zakres dat.
- Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
- Wystawy, koncerty, spektakle i filmy możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.
Bilety na wydarzenia z udziałem Janusz Józefowicz
Janusz Józefowicz
Aktor, piosenkarz, tancerz i reżyser teatralny. W latach 1987-93 był etatowym choreografem Teatru Rampa w Warszawie. Od 1993 pełni funkcję dyrektora artystycznego Teatru Studio Buffo w Warszawie.
Absolwent Szkoły Podstawowej w Borzechowie i III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej w Lublinie, a następnie Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie.
Na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymał wyróżnienie za rolę dyplomową (Marco) w spektaklu „Widok z mostu” Artura Millera. Tańca uczył się w Szkole Wokalno -Tanecznej w Koszęcinie i w Pradze, pod kierunkiem wybitnego profesora, Franka Towena. Jego spektakl dyplomowy PWST/1984 r. w reżyserii Andrzeja Strzeleckiego pt. "Złe zachowanie" był wydarzeniem artystycznym roku. Grano go w warszawskim teatrze "Ateneum", a od roku 1987 w teatrze "Rampa", którego Józefowicz został głównym choreografem. Przedstawienie prezentowano prawie w całej Europie i zdobyło szereg liczących się nagród. W lipcu 1990 r., od rządu amerykańskiego otrzymał stypendium na 6 - tygodniowy staż dla choreografów z całego świata. Tam pracował z grupą amerykańskich tancerzy nad etiudą własnego pomysłu. Przez rok prowadził również zajęcia choreograficzne w Berlinie Zachodnim - wykładał na berlińskiej Kunst - Forum. Przez dwa lata organizował tzw. "Mode-Theater". Były to imprezy w kilku miastach niemieckich, w których uczestniczyli awangardowi plastycy. Angażował do tego również polskich tancerzy i aktorów. Od dłuższego czasu nosił się z zamiarem przygotowania polskiego musicalu o ludziach jego pokolenia. Temat taki znalazł w sztuce autorstwa Agaty i Maryny Miklaszewskich pt. "METRO". Skomponowanie muzyki powierzył Januszowi Stokłosie. Przez rok szukał wykonawców, przesłuchania odbywały się w całej Polsce i sąsiednich państwach. Marzenie Józefowicza zaczęło się realizować - powoli tworzyła się grupa ludzi kształcona przez specjalistów od dykcji, emisji głosu, akrobatyki, tańca klasycznego i nowoczesnego oraz gry aktorskiej. Od listopada 1992 dyrektor artystyczny teatru Studio Buffo. W latach 1999/2000 pedagog w warszawskiej Akademii Teatralnej. W Studio Buffo stworzył studio artystyczne "METRO", gdzie dzieci i młodzież mają możliwości uczenia się tańca klasycznego, współczesnego, wokalu, stepu, akrobatyki itp.
Pomysłodawca i reżyser musicalu Metro, którego premiera odbyła się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie 30 stycznia 1991. Sukces spektaklu pozwolił na debiut na Broadwayu 16 kwietnia 1992. 16 kwietnia 1992 roku w "Minskoff Theatre" na Broadwayu odbyła się amerykańska premiera "METRA" gdzie przy pełnej widowni na 1600 miejsc zagrano 38 przedstawień i po każdym przedstawieniu były owacje na stojąco. Za muzykę i libretto musical "Metro" zostało nominowane do broawayowskiej Tony Award w kategorii: najlepsza partytura teatralna w sezonie 1991/1992. 22 października 1999 roku odbyła się premiera musicalu w Moskwie, a po pozytywnych recenzjach grano go także w Sankt Petersburgu[1]. Był wystawiany w Rosji do marca 2002 roku - łącznie 190 spektakli. W 2001 roku Janusz Józefowicz otrzymał Złotą Maskę (najważniejsza nagroda kulturalna w Rosji) dla najlepszego reżysera w sezonie 1999/2000 we wszystkich rodzajach sztuki teatralnej (dramat, balet, opera, operetka, musical)[2]. Musical "Metro" stał się pierwszym w Polsce - i jak dotąd jedynym - "kultowym" spektaklem muzycznym. 30 maja 1998 r. Kompania muzyczna POMATON EMI wręczyła twórcom i zespołowi musicalu METRO podwójną płytę platynową. 21 listopada 1999 r. odbyło się 1000. przedstawienie. 23 lata na scenie, ponad tysiąc dziewięćset przedstawień, dwa miliony widzów, kilkadziesiąt fan clubów - to dotychczasowa miara powodzenia musicalu. Janusz Józefowicz wykształcił od podstaw zespół musicalu, bez którego trudno dzisiaj wyobrazić sobie naszą scenę teatralną czy estradę: Katarzyna Groniec, Anna Frankowska, Barbara Melzer, Beata Wyrąbkiewicz, Anna Mamczur, Edyta Górniak, Robert Janowski, Michał Milowicz, Dariusz Kordek, Mariusz Czajka, Olaf Lubaszenko, Bogusław Linda i inni.
Od tamtej pory Janusz Józefowicz wyreżyserował i stworzył choreografie do wielu spektakli, najważniejsze to: musical “Piotruś Pan”, musical „Romeo Julia” na podstawie dramatu Williama Shakespeare'a, komedia muzyczna „Panna Tutli Putli” na podstawie dramatu Witkacego, „Halka”, „Krakowiacy i górale”, „Zemsta nietoperza” oraz opera Rogera Watersa „Ca Ira” (premiera 25 sierpnia 2006 roku, w Poznaniu, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich), musical "Prorok" (premiera w Sankt Petersburgu), „Czarownice z Easwick” (Moskwa). 31 grudnia 2011 w warszawskiej Hali Torwar odbyła się premiera pierwszego na świecie musicalu realizowanego w technologii 3D live "Polita", którego Janusz Józefowicz jest twórcą. Spektakl doczekał się także rosyjskiej wersji (premiera 18 grudnia 2013 w Sankt Petersburgu).
11 kwietnia 2014 został odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”[3].