Delfina Wierzchucka

7,9 / 10

18 oddanych głosów

Absolwentka Szkoły Muzycznej I stopnia w Warszawie. Obecnie gimnazjalistka.

Choć swoją drogę artystyczna rozpoczęła bardzo wcześnie ma już na koncie: Grand Prix w konkursie recytatorskim "Mimozami jesień się zaczyna... utwory o porach roku"(2012), udział w koncercie muzycznym podczas Gali "Orzeł Targówka 2013" w teatrze Rampa, II miejsce (2013) i I miejsce (2014) w konkursie wokalnym Międzyszkolnych Dni Kultury organizowanych przez XIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami Dwujęzycznymi im. plk. L. Lisa-Kuli, wyróżnienie w X Mazowieckim przeglądzie recytatorskim jednego poety Zbigniewa Herberta (2012) oraz I miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Wokalno-Recytatorskim Poezji Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego "Ojczyzną moją jest muzyka" (2014). Swój debiut na scenie teatralnej zagrała w naszym teatrze w 2014 w spektaklu "Skaza".

Często występuje w:
Spektakle z udziałem tego aktora:

Skaza

Tragedia

Thriller erotyczny o namiętnym związku starszego mężczyzny i młodej kobiety, będącej... narzeczoną jego syna. Na wielkim ekranie Jeremy Irons i Juliette Binoche, na scenie Jacek Poniedziałek i Anna Terpiłowska!

SPEKTAKL WYŁĄCZNIE DLA WIDZÓW DOROSŁYCH
Thriller erotyczny o namiętnym związku starszego mężczyzny i młodej kobiety, będącej narzeczoną jego syna. Stephen Fleming - szanowany lekarz, mąż i ojciec, zaczyna robić karierę polityczną, co dopełnia obrazu człowieka sukcesu. A jednak dręczy go dojmujące uczucie pustki. Na przyjęciu poznaje atrakcyjną i tajemniczą dziennikarkę, Annę Barton. Mimo że ma ona wkrótce wyjść za jego syna, Fleming nie potrafi oprzeć się skrywającej mroczną tajemnicę femme fatale...
Na podstawie powieści Josephine Hart wybitny francuski reżyser Louis Malle nakręcił znakomity film z Jeremym Ironsem i Juliette Binoche w rolach głównych.
Sceniczną adaptację „Skazy” przygotowuje Adam Sajnuk, którego nazwisko jest dziś jednym z najbardziej gorących nazwisk w polskim teatrze – w roku 2014 reżyserować ma m.in. w Teatrze Narodowym, w Teatrze Polskim i w Teatrze Polonia u Krystyny Jandy. Rok zaczyna jednak od współpracy z Teatrem Syrena, a zmysłowa, erotycznie rozwibrowana „Skaza” w jego reżyserii zapowiada się na jedno z najgłośniejszych wydarzeń sezonu.

Szczegóły