Bartosz Jarzymowski
600 oddanych głosów
Data urodzenia:
15-12-1967 (55 lat)
Bartosz Jarzymowski- urodził się w 1967 roku w Krakowie. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. Aktor, reżyser, dyrektor i twórca Teatru Współczesnego w Krakowie.
W 1993 roku ukończył PWST w Krakowie i zagrał pierwszoplanową rolę w spektaklu TV „Portret Doriana Graya" w reżyserii Andrzeja Łapickiego.
W latach 1994-1999 brał udział w produkcjach filmowych i współpracował z reżyserami filmowymi i telewizyjnymi takim jak: Andrzej Łapicki, Artur Hofman, Kazimierz Kutz, Jerzy Gruza, Krzysztof Zanussi. Aktor w krakowskim Teatrze Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego i współpraca z Teatrem Ludowym w Krakowie to okres od 1993-1996 roku.
W 2002 roku założył prywatny teatr pod nazwą "Teatr Współczesny w Krakowie" i tworzył spektakle dla dzieci i młodzieży, które były grane gościnnie na scenach w całej Polsce.
W latach 2006-2007 otworzył scenę w jednej z hal dawnej Fabryki Emalii Oskara Schindlera w Krakowie przy ul. Lipowej 4.
W 2008 roku przeniósł scenę teatru na miejsce dawnej sceny Teatru Maszkaron w Krakowie przy ul. Starowiślnej 21, II piętro, gdzie gra, reżyseruje i produkuje spektakle obecnie.
Obecnie można go również zobaczyć w produkcjach serialowych: „Zakochani po uszy”, „Pierwsza miłość”, „Barwy szczęścia”, „Tajemnice miłości”, „Lombard” i inne.
więcej
Często występuje w:
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Seks po krakosku
Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.
„Seks po krakosku” to brawurowa komedia osadzona w realiach Krakowa z początku XX wieku.
Z przymrużeniem oka nawiązuje do postaci pierwszego polskiego seksuologa - Stanisława Kurkiewicza, który przyjmował pacjentów w swojej poradni przy ul. Starowiślnej 21. Dokładnie w tym samym miejscu gdzie teraz mieści się scena Teatru Współczesnego w Krakowie. Fabuła spektaklu nasycona krakowską Młodą Polską, odwołuje się do twórczości Wyspiańskiego, malarstwa Malczewskiego, czy postaci Tadeusza Boya- Żeleńskiego (będącego jednym z bohaterów sztuki). Wesołe perypetie trójki przyjaciół pełne są humoru sytuacyjnego i słownego, opakowanego w kostiumowy klimat.
Stanisław Kurkiewicz (1867- 1921) był absolutnym pionierem w dziedzinie nauki na temat ludzkiego życia płciowego. To on wprowadził do światowej medycyny termin „sexuologia”, natomiast określenia takie jak: płcenie, miednicowanie, czy małorozkosz wzbogacać miały polszczyznę w zakresie tematów intymnych. Sztuka ta jest pogodną fantazją, przypominającą postać tego krakowskiego lekarza.
Monika Radziwon gra wymiennie z Sylwią Warmus.
więcej
SzczegółyWina Kupidyna
Spektakl dla widzów dorosłych.
„Wina Kupidyna” to pogodna komedia o miłości. O miłości wszelakiej. Bohaterowie doświadczają miłości od pierwszego wejrzenia, ale także pokazują, że stara miłość nie rdzewieje. Mamy w tym spektaklu też miłość rodzicielską, miłość między rodzeństwem, miłość do tradycji, teatru, muzyki a nawet do... wina! Wszystkie te miłości przeplatają się wzajemnie tworząc wesołą fabułę, najeżoną dowcipami słownymi i sytuacyjnymi. W barwnych postaciach „Winy Kupidyna” widzowie mogą odnaleźć samych siebie, a także swoich najbliższych i przypomnieć sobie, że najistotniejsza w życiu jest miłość i że może ona przybierać wiele form.
„Wina Kupidyna” to autorski spektakl Jana Naturskiego (Seks po krakosku, Frida, Pojebajka), napisany specjalnie z myślą o aktorach Teatru Współczesnego w Krakowie. Bohaterowie tej sztuki skonstruowani są tak, by aktorzy jak najpełniej mogli popisać się poczuciem humoru i kreować charakterystyczne postaci. Dodatkowym smaczkiem jest gościnny udział w spektaklu Sylwii Warmus - aktorki Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jej talent komediowy i miasto, z którego do nas przybywa, są bardzo ważne dla fabuły „Winy Kupidyna”.
A jaka to fabuła? Cóż, jak każdy się pewnie domyśla:
Do nowego mieszkania pewnego bloku wprowadza się Alan- młody i atrakcyjny mężczyzna. Z miejsca kradnie on serca wszystkich mieszkańców. Wśród nich są także Grzesio i Lesio, wesoła para z długim stażem… Co jak co, ale takich sąsiadów Alan jeszcze w życiu nie miał!
więcej
SzczegółyKot w butach
Spektakl dla dzieci od 5 lat.
„Kot w butach", jeden z najatrakcyjniejszych tytułów baśniowej klasyki, znany jest chyba wszystkim - choćby ze zbiorów Ch. Perraulta czy braci Grimm. Bajka o mądrym, sprytnym i przedsiębiorczym kocie, który sprawia, że jego biedny i niezbyt zaradny pan odnosi sukces, prezentowana jest przez Teatr Współczesny w pomysłowej i zabawnej formie. Lekkie, dynamiczne i bardzo dowcipne przedstawienie zawładnie sercami najmłodszych widzów, także dzięki niesamowitym efektom specjalnym. Starannie przygotowane sceny połączone z projekcjami ruchomego obrazu, wzbudzą duże zainteresowanie również u dorosłego widza.
więcej
SzczegółyMały Książę
Spektakl dla młodzieży od 12 lat.
Są takie historie, które nie tylko zapadają głęboko w pamięć, ale przede wszystkim dotykają głęboko serce. Takie przeżycia z pewnością wywołuje opowieść o małym chłopcu, zamieszkującym planetę niewiele większą od siebie - poetycka opowieść, pełna metaforyki i fantastycznych postaci. Ta wielowątkowa baśń może być skierowana do widza w każdym wieku. Wszystko zależy od naszej dojrzałości. Każdy zaczerpnie z opowiadania to, co dla niego najistotniejsze. Dziecko zapamięta niewiarygodne przygody Małego Księcia, zagubionego w dorosłym świecie. Młodzież będzie chciała zachować „dziecko” w sobie, a dorośli wyciągną lekcję z postępowania Pijaka, Króla czy Bankiera. Wszyscy jednak zapamiętają jedno: najważniejsza w życiu jest przyjaźń i miłość.
więcej
SzczegółyPojedynek
Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych.
„Pojedynek” to najwyższej klasy thriller… z zabarwieniem komediowym!
Sztuka ta, dzięki swojej ciekawej fabule, wyrazistym postaciom, oraz doskonałemu poczuciu humoru, podbiła i Broadway i West End. Rys psychologiczny bohaterów dorównuje postaciom w komediach Czechowa, a intryga między nimi przypomina najlepsze kryminały Agathy Christie. Twórcy „Seksu po krakosku” oraz „Winy Kupidyna” tym razem wzięli na warsztat tekst Anthonego Shaffera. Ów autor, został nagrodzony za tę sztukę nagrodą Tony w 1971 roku i od tej chwili jego dzieło podbija serca publiczności na całym świecie.
Fabuła „Pojedynku” opiera się na rywalizacji dwóch mężczyzn. Jeden jest: bogaty, spełniony, doświadczony i...żonaty. Drugi wręcz przeciwnie, ale po stronie jego zalet stoi... młodość. Który z nich będzie miał większe szanse, gdy w grę wchodzi walka o kobietę?
Odpowiedź na to pytanie nie będzie łatwa. Spektakl ten, na oczach widza, staje się swego rodzaju układanką- grą, której zasady co chwilę się zmieniają. Nic nie jest takie, jak wydawało się przed chwilą. Bohaterowie starają się przechytrzyć i siebie i widza, co prowadzi do nieprzewidzianych zwrotów akcji.
„Pojedynek” to świetny sposób na spędzenie ciekawego i miłego wieczoru. Popisy aktorskie, doskonały scenariusz i ciekawa inscenizacja tworzą oryginalną propozycję rozrywki na najwyższym poziomie. To spektakl, który intryguje jeszcze długo po wyjściu z teatru!
PREMIERA 6 MAJA 2023
więcej
Szczegóły