Adrian Brząkała
384 oddanych głosów
Data urodzenia:
16-01-1995 (28 lat)
Student Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Zagrał m.in. w „Mgnieniu” w reżyserii Adama Sajnuka, w Teatrze Polonia (2015). Na scenie Teatru im. S. Żeromskiego jako Tobias Az-Zaim w obsadzie „Harper”, w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego.
Szerszej publiczności znany z seriali: „Ojciec Mateusz”, „Prawo Agaty” i „Na wspólnej”.
więcej
Spektakle z udziałem tego aktora:
Stowarzyszenie Umarłych Poetów
Teatralna wersja kultowego filmu Petera Weira. W Akademii Weltona, elitarnej męskiej szkole z internatem, rozpoczyna się kolejny rok szkolny. Do grona pedagogów dołącza nowy charyzmatyczny wykładowca języka angielskiego – John Keating. Czterem zasadom akademii, którymi są: tradycja, honor, dyscyplina i doskonałość, przeciwstawia inny sposób kształcenia i wychowania. Ciekawość świata, wrażliwość na literaturę piękną, umiejętność samodzielnego myślenia i chęć rozwijania indywidualnych pasji – to wartości, które próbują realizować jego uczniowie w tajnym klubie entuzjastów poezji. Co zwycięży: restrykcyjnie przestrzegana tradycja czy prawo do marzeń, wolności i młodzieńczego buntu?
więcej
SzczegółyTestosteron
Przedstawienie tylko dla widzów dorosłych!
20 lat od premiery sztuki Andrzeja Saramonowicza i 15 lat po premierze filmu „Testosteron” powraca w nowym wydaniu, by raz jeszcze opowiedzieć historię o kondycji współczesnego mężczyzny.
Grupa mężczyzn zbiera się po niedoszłym ślubie, gdzie jeden z nich usłyszał przed ołtarzem sakramentalne „nie”. Tragikomiczna okoliczność, obsceniczne żarty i opary alkoholu sprowokują bohaterów do tzw. „męskich przemyśleń” o kobietach i własnej naturze. Kultowa satyra o odwiecznym, damsko męskim konflikcie, to pełna humoru konfrontacja z problemami dzisiejszego świata. Jak zapanować nad swoimi hormonami, nie dać się wykorzystać kobietom, a przede wszystkim – jak być mężczyzną we współczesnym świecie?
„Testosteron” to komedia, która sięgając po odwieczne pytania, pozostaje aktualna bez względu na czasy. Po niecichnących głosach, nawoływaniach i naciskach ze strony widzów, twórcy
oryginalnego „Testosteronu” – Adam Krawczuk i Maciej Wierzbicki zdecydowali się na nową odsłonę kultowej komedii. Czego możemy się spodziewać? Na pewno czeka nas porządna, męska historia bez retuszu.
więcej
SzczegółyCoś tu nie gra
W politycznej farsie COŚ TU NIE GRA kandydat na prezydenta przyjeżdża do swojego rodzinnego miasta, aby wygłosić ważne oświadczenie, które ma mu zapewnić zwycięstwo w zbliżających się wyborach. Jednak w tzw. międzyczasie urzędujący prezydent wysyła do miasta kilku swoich popleczników, by za wszelką cenę uniemożliwić konkurentowi wystąpienie. Intryga rozgrywa się w lokalnym domu kultury, w którym amatorska grupa teatralna przygotowuje swoje najnowsze przedstawienie. Co się wydarzy, gdy świat polityki spotka się ze światem farsy? Czy Raymond Bream zdoła wejść na podium i wygłosić swoje przemówienie?
więcej
SzczegółyŻołnierz królowej Madagaskaru
Saturnin Mazurkiewicz – stateczny mecenas z Radomia, wdowiec na wydaniu, założyciel i prezes Towarzystwa Krzewienia Dobrych Obyczajów i Walki z Zarazą Moralną oraz jego syn Kazio – początkujący dramaturg, afrykanista hobbysta ruszają w podróż do stolicy, gdzie teatrzyk Arkadia wystawia debiutancką sztukę Kazia pt. „Żołnierz królowej Madagaskaru”.
A tam… Warszawa międzywojenna, rozkoszna, szalona Warszawka, piękne panie i… teściowe, narzeczeni i mężowie, bale i skandale, kabarety, strusie pióra, kankan, koronki i wachlarze, Kamilla, Józia, Rózia, Fruzia…
Bój się Boga, Mazurkiewicz!
W nagraniu muzyki do spektaklu udział wzięła Orkiestra Sinfonia Viva.
Krzysztof Jasiński (ur. w 1943 r.) - aktor i reżyser. Absolwent wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (1968 r.). Założyciel i wieloletni dyrektor krakowskiego Teatru STU, gdzie był współtwórcą spektakli okrzykniętych manifestem pokolenia: "Spadanie", "Sennik polski", "Exodus" oraz późniejszych: "Hamlet", "Wyzwolenie", "Biesy". W swoim dorobku reżyserskim ma m.in. opery Giuseppe Verdiego "Makbet" i "Rigoletto" w Teatrze Wielkim w Poznaniu; musical "Chicago" w Teatrze Komedia w Warszawie; widowiska telewizyjne i benefisy w krakowskim Teatrze STU.
W Teatrze Polskim wyreżyserował "Zemstę" Aleksandra Fredry (premiera w 2013 r.) oraz "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego (premiera w 2015 r.).
Spektakl realizowany jest w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości.
więcej
SzczegółyŻeby nie było śladów
Spektakl na podstawie najgłośniejszego reportażu ostatnich miesięcy – „Żeby nie było śladów” Cezarego Łazarewicza, uhonorowanego Nagrodą Literacką „Nike”. Jedna z najsłynniejszych i najbardziej przejmujących historii Polski okresu komunizmu. Szantaż, kłamstwo, propaganda, manipulacja – metody stosowane w „sprawie Przemyka” – czy to na pewno metody tylko władz totalitarnych? Czy w demokratycznym, współczesnym świecie są na pewno niemożliwe?
Historia Grzegorza Przemyka (osiemnastoletniego maturzysty), a także historia jego matki, mogą stać się na teatralnej scenie niezwykłą opowieścią nie tylko o tamtych czasach i tamtych wydarzeniach, ale może przede wszystkim opowieścią o nas i teraz.
więcej
SzczegółyHarper
W sierpniową noc Harper Regan opuszcza swój dom, męża, córkę i idzie przed siebie. Nikomu nie zdradziła swoich planów, ryzykując utratę wszystkiego.
„Sztuka mówi o pokusie melancholii, kłamstwa, uprzedzenia i potrzebie uznania bolesnej prawdy; obsesyjna ciekawość bohaterki wyciąga ze Stephensa pokaźny kawałek oryginalnego pisarstwa” – The Times.
więcej
SzczegółyMgnienie
Historia miłości. Młodej. Współczesnej. Przypadkowej. Głębokiej i prawdziwej. Miłości dwojga młodych, nieśmiałych nadwrażliwców. Rzecz o delikatności uczuć. Sztuka przekonuje nas, że największym darem i szczęściem jest pokochać. Poznać, co to miłość, bo nie każdemu jest to dane…
SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW OD 12. ROKU ŻYCIA
więcej
Szczegóły