Wykład online: Willa wenecka. Andrea Palladio – architekt między renesansem a barokiem (dr Olaf Kwapis)

9.54
(26 ocen)
Willa wenecka. Andrea Palladio – architekt między renesansem a barokiem Pochodzący z rodziny kamieniarzy, pełen jednak elegancji, zaciągający swój artystyczny pseudonim od bogini mądrości Pallas Ateny, w autorskim dziele architektonicznym zawieszony pomiędzy stylami – antycznym dziedzictwem, bizantyńską architekturą Wenecji oraz awangardą swego czasu, czyli szczytem architektury renesansu, czerpiący z doświadczeń Bramantego, Michała Anioła, Rafaela, Giulia Romana, San Michelego i Sansovina – Andrea Palladio – stworzy pełen harmonii i dystynkcji styl, który na zawsze wpisze się w porządki estetyczne i stanie się wzorem dla kolejnych naśladowców. Opowieść o jego życiu i twórczości wypełni pierwszy z cyklu wykładów o weneckich skarbach architektury europejskiej. Cykl wykładów: Spacery UNESCO/ Willa wenecka Cykl wykładów dra Olafa Kwapisa poświęconych dziełom architektury autorstwa Andrei Palladia oraz innych architektów działających pomiędzy XVI a XVIII stuleciem w Vicenzy regionie Veneto. W latach 90. minionego stulecia na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO wpisano miasto Vicenza oraz 24 wille w stylu palladiańskim, rozmieszczone w różnych miejscach regionu Veneto. Poddana władztwu weneckiemu, znakomicie prosperująca od XV do XVIII stulecia Vicenza stała się miejscem, w którym Andrea Palladio zrealizował największy, spójny projekt urbanistyczny, oparty na skrupulatnym studium architektury rzymskiej z okresu antyku oraz czasów sobie współczesnych. Wkomponowane w strukturę średniowiecznej zabudowy pałace, a także inne realizacje poza murami miasta do dziś imponują odwagą w reinterpretacji tradycji starożytnej, której konsekwentnie nadane zostały ramy renesansowego humanizmu. Uniwersalny projekt Palladia – architekta i teoretyka – stał się wzorem, chętnie podejmowanym w kolejnych stuleciach, weryfikowanym w różnym czasie i różnym otoczeniu, zawsze pozostając świadectwem geniuszu, którego pierwsze realizacje powstawały właśnie w regionie Veneto. Wykłady w cyklu Spacery UNESCO/ Willa wenecka odbywają się w terminach: 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia, 28 kwietnia.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych Widzów

(8)

10/10

Wyjatkowo ciekawy

lu.....@gm...il.com | 19.04.2021

10/10

super wykład - świetna inicjatywa. Można się przenieść w inny, piękny świat w tym ciężkim okresie pandemii.

co.....@....pl | 8.04.2021

10/10

Wykłady Pana Olafa Kwapisa są fantastyczne. Posiada tak dużą wiedzę, którą przekazuje z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Natychmiast chce się jechać i oglądać.

kr.....@gm...il.com | 8.04.2021

10/10

wspaniały, polecam wszystkim miłosnikom podrózy i sztuki

an.....@ho...il.com | 8.04.2021

10/10

Wspaniały wykład!

j......@gm...il.com | 8.04.2021

10/10

Bardzo dobry wyklad!

ka.....@gm...il.com | 8.04.2021

9/10

Kompetencja, znawca tematu, potrafi zainteresować. Pierwszy mój odsłuchany wykład i już wiem, że chętna będę na następne.

um.....@gm...il.com | 8.04.2021

5/10

Interesujacy temat, ale dobrze byloby zilustrowac wyklad duza iloscia dobrych zdjec, bo wizualna strona prezentacji jest zdecydowanie slaba

a.....@po...ie.eu | 8.04.2021

Wykład online: Willa wenecka. Andrea Palladio – architekt między renesansem a barokiem (dr Olaf Kwapis)

Wydarzenie nie odbywa się w nadchodzącym czasie, ale gdy pojawi się nowy termin, damy Ci znać!

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!