Skrzypek na dachu

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”. Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza w roku 1994. Ten sam (a jednak trochę inny...), cieszący się wielką popularnością wśród widzów nadal można oglądać na scenie naszego teatru.

Czas trwania: 165 minut

Organizator: Opera Lubelska

Realizacja

Libretto: Joseph Stein Muzyka: Jerry Bock Teksty piosenek: Sheldon Harnick Produkcja spektaklu w Nowym Jorku: Harold Prince Reżyseria i choreografia oryginalnego wystawienia w Nowym Jorku: Jerome Robbins Reżyseria: Zbigniew Czeski Przekład libretta: Antoni Marianowicz Dyrygent: Łukasz Sidoruk Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert Choreografia: Henryk Rutkowski Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński Asystent reżysera: Jarosław Cisowski Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel

Opinie naszych Widzów

(3)

10/10

Fantastyczne przedstawienie, świetni aktorzy, piękne głosy!

ew.....@gm...il.com | 21.06.2023

10/10

Jest to najbardziej lubiany utwór muzykalowy. Był to prezent na 75 urodziny od żony jesteśmy razem 49 lat. Pozdrawiam cały zespół. Z wyrazami szacunku F. D.

ks.....@....pl | 20.03.2023

7/10

Spektakl bardzo piękny, ogólnie podobało się, jednak mam mały niedosyt jesli chodzi o główną pieśń "Gdybym był bogaty" i utwór na który bardzo czekałam i sie zawiodłam "Sunrise sunset". Nie było ciar i myślę że to kwestia nagłośnienia na sali że te piekne utwory nie wybrzmiały donośnie i nie poruszyły widza.

an.....@....pl | 21.06.2023

Adres i dojazd

Opera Lubelska,

ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5, Lublin

Skrzypek na dachu

Lublin, Opera Lubelska

sb., 10.06.2023

18:00

-,-

sprzedaż zakończona

Sprzedaż on-line zakończona: ustaw powiadomienie, aby dostać email, kiedy bilety pojawią się w sprzedaży.

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!