Marzyciele

Autorski spektakl Michała Telegi inspirowany powieścią Gilberta Adair’a „The Holy Innocents”. Making of stwarzającego się filmu Marzyciele to odległa dla odbiorców sztuki aktorskiej rzeczywistość zakulisowa, w której tocząca się nieustannie dyskusja o cielesności i granicach w uprawianiu sztuki zgłębia społeczne lęki i frustracje na tle seksualnym. Spektakl zadaje szereg pytań o katastrofalne skutki norm, do których wszyscy przywykliśmy, a które stają się symptomem impulsów, marzeń i potrzeb polskiego społeczeństwa. Inspirując się dziełem Bernardo Bertolucciego, który w 2003 roku zekranizował powieść „The Holy Innocents” Gilberta Adair’a, po dwudziestu latach od światowej premiery filmu, reżyser Michał Telega zaprosił do zespołu aktorów poszukując odpowiedzi na tajemnice wewnętrznie skupionego świata. Czy świat, w którym sztuka jest sensem życia lub zapewnia ekonomiczny byt i pozwala na rozwój jest przestrzenią bezkarności wielkich marzycieli? Jak wobec ukrytych pragnień wyzwolenia seksualnego artyści mierzą się z kryzysowymi sytuacjami jakie decyzja o spełnieniu marzeń prowokuje? Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Organizator: Teatr BARAKAH

Występują

Monika Kufel

Kacper Kujawa

Mateusz Kamil Lisiecki

Marcin Piotrowiak

Dawid Tas

więcej+

Realizacja

scenariusz i reżyseria: Michał Telega choreografia: Dawid Tas muzyka: Piotr Korzeniak, Paweł Stus instalacja multimedialna: Krzysztof Marchlak instalacja performatywna „Bez tytułu”: Adrianna Gajdziszewska kostiumy: Michał Nowicki

Opinie naszych Widzów

(5)

10/10

Spektakl mnie poruszył, mam nawet swój ulubiony moment (etiuda z płaczem). Używa się w nim przerysowanych, brutalnych słów i gestów, ale nie jest to nachalne oraz ma swój określony cel. Kameralna formuła (niewielka sala z miejscami nienumerowanymi) sprawia, że można wczuć się w rozterki bohaterów jeszcze lepiej. Pozostawia z refleksjami, które wynosi się ze sobą z teatru

oc.....@gm...il.com | 8.12.2023

10/10

Młodzi aktorzy absolwenci Krakowskiej Szkoły Teatralnej. Odważne i trudne tematy. Co to znaczy być mężczyzną w naszej rzeczywistości? O stosunkach między mężczyznami. O stosunkach damskomęskich. O braku wzorców. O wszechotaczajacej kulturze pornografii. Doskonały warsztat aktorski. Muzyka na żywo. Idealnie trafiło w mój klimat.

ko.....@gm...il.com | 4.06.2023

9/10

sztuka świetna, aktorzy fantastyczni. Bardzo niewygodne krzesła!!

si.....@gm...il.com | 2.10.2023

8/10

Jestem pod wrażeniem gry aktorów. Natomiast zabrakło zszycia mikrowątków w jedną całość.

o......@ya...oo.com | 14.01.2024

7/10

Muzyka!!! Zdecydowanie najlepsza, świetna i intrygująca gra na basie i perkusji. Ciekawy spektakl, przede wszystkim bardzo dobrze zagrany. Co ciekawe (jak potem sprawdziłem) aktorzy na scenie mieli takie same imiona na w życiu prywatnym, pochodzenie także... Całość trochę chaotyczna, zbyt wiele wątków nie do końca pasujących do siebie. Wydaje mi się, że film (strasznie dawno go widziałem) był zdecydowanie bardziej ponętny, podniecający. Teatr jako całość wypadł fajnie, scena tuż przy niewielkiej stosunkowo publiczności. Na pewno tam wrócę.

ja.....@....pl | 17.01.2024

Adres i dojazd

Teatr BARAKAH,

ul. Paulińska 28 , Kraków

Marzyciele

Kraków, Teatr BARAKAH

sb., 16.03

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

nd., 17.03

18:00

od 80 zł

dostępne miejsca

sb., 20.04

19:00

od 80 zł

dostępne miejsca

Bilety dostępne do 16.03 godz. 18:00

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!