Blues Witch Project

Blues Witch Project to połączenie koncertu i spektaklu – muzyczna podróż, w której największe bluesowe hity stanowić będą soundtrack do opowieści o korzeniach i historii tego wyjątkowego gatunku. To wędrówka przez historię bluesa i cały wachlarz emocji, z którego się wziął i który od lat przed nami roztacza. Sięgając do jego początków, twórcy zapraszają widzów do wspólnej wyprawy, podczas której zgłębiać będą nie tylko tajniki muzyki, ale także ludzkiej natury. Bo na początku był smutek – czyli blues. Pierwotne korzenie jego brzmienia od setek lat, zanim jeszcze narodziło się pojęcie „Blues”, pozwalają ludziom wyzwolić się od trudnych emocji, a jednocześnie uwolnić te najbardziej radosne, związane nawet ze sferą duchową. W rytm najważniejszych bluesowych utworów oraz tych, które z bluesa się wywodzą, twórcy poszukiwać będą odpowiedzi na fundamentalne pytania: o tożsamość, o wolność i walkę o nią, o pojęcie rasy i szacunek do siebie i innych, o siłę, którą w sobie skrywamy oraz instynkty, którym pozwalamy się (lub nie) prowadzić. A jeśli na niektóre z tych pytań trudno będzie znaleźć odpowiedź — z pomocą przyjdą band i muzyka, przyjdzie blues. Dwie wokalistki i aktorki – Monika Mariotti i Justyna Gajczak wejdą w sceniczną rozmowę z podróżnikiem, narratorem, obserwatorem i poszukiwaczem prawdy (Wojciech Brzeziński). Wspólnie eksplorować będą tereny, na których rodził się i ewoluował blues. Obsada: Monika Mariotti, Justyna Gajczak, Wojciech Brzeziński Zespół muzyczny: Tomek Boruch (gitara), Filip Janowski (perkusja), Tomasz Zień (klawisze) Scenariusz: Marta Fortowska Konsultacja scenariusza: Monika Mariotti Reżyseria: Monika Mariotti, Wojciech Brzeziński Kierownik muzyczny: Tomek Boruch Reżyser światła: Artur Wytrykus Plakat i oprawa graficzna: Honorata Karapuda Wsparcie promocji: Julia Szczęsna Oprawa plastyczna: Monika Skomra/ Skomra Jewelry Projekt współfinansowany przez Związek Artystów Scen Polskich ZASP - Stowarzyszenie w ramach Funduszu SKE. Koprodukcja: Teatr Scena Współczesna / Społeczna Instytucja Kultury "Centrum Teatru i Tańca Zawirowania". Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawę.

Organizator: SCENA RELAX

Opinie naszych Widzów

(21)

10/10

Fantastyczny spektakl, niesamowite aranżacje utworów, świetny dobór piosenek niekoniecznie bluesowych, ale zagranych i zaśpiewanych bluesowo. Aktorsko-bosko! Justyna Gajczak zachwyca głosem, Monika Mariotti powala poczuciem humoru, Wojtek Brzeziński swoimi opowieściami wprowadza nas w zadumę. Solówki Tomka Borucha miodem dla ucha widza. Pomruk przy dźwiękach organów Hammonda w wykonaniu Tomasza Zienia niesamowity, hipnotyzujący. Przekaz wątków historycznych pierwiastka ludzkiego oraz muzycznego cenny, pouczający. Dobór świateł, scenografia bardzo udane. Polecam serdecznie! Czekam na kolejne takie spektakle :) Działa się magia..... :)

ma.....@gm...il.com | 28.11.2023

10/10

Super przedstawienie

ga.....@....com | 19.11.2023

10/10

Spektakl to prawdziwa uczta duchowa nie tylko dla fanów bluesa. Niesamowite wokale i aranżacje kultowych już utworów na pewno trafią do wielu serc. Piękna opowieść, która przenosi w rejony delty Missisipi i zostaje z człowiekiem na dłużej.

mo.....@....pl | 11.11.2023

10/10

Świetne , energetyczne przedstawienie a także kawał wiedzy o bluessie, byłam z wnuczkà i ta wiedza jej się przydala

ew.....@....pl | 10.11.2023

10/10

Bardzo żałuję, że musiałam wyjść od razu po spektaklu i nie mogłam osobiście zapytać artystów, gdzie ukrywali dotąd swoje świetne głosy. Bardzo energetyczny spektakl!

ew.....@....pl | 9.11.2023

10/10

Świetny pomysł! Fantastyczna , oprawa muzyczna - zwłaszcza brawa dla gitarzysty! Aktorsko bez zarzutu ! Cała Trójka głównych wykonawców znakomita. Chętnie poszłabym jeszcze raz z gronem przyjaciół.

Iw.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Świetna muzyka. Ciekawy pomysł. Piękne głosy. POLECAM.

ma.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Rewelacja muzyka, śpiew i ważny przekaz :-)

bt.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Ehh zacznę może od tego, że jeżeli ta ekipa znowu pojawi się na scenie, to z chęcią przejdę się na to wydarzenie ponownie. Nic dodać, nic ująć, Podróż do początków Bluesa, koniecznie trzeba zobaczyć!

ch.....@in...ia.pl | 9.11.2023

10/10

Kawał dobrej roboty scenicznej, po tym spektaklu z chęcią zawitam kiedyś do delty Mississipi, gdzie Blues ma swoje korzenie, Wydarzenie stanowczo za krótkie, przynajmniej dodatkowa godzina by się przydała!!

ch.....@in...ia.pl | 9.11.2023

10/10

Mega wydarzenie, swoista podróż w czasie do początków Bluesa. Przeniosłem się dosłownie w czasie i przestrzeni! Aktorzy / wokaliści robią robotę!! Polecam z czystym sumieniem!!!!

ch.....@in...ia.pl | 9.11.2023

10/10

Wspaniały spektakl, muzyka, świetny scenariusz. Polecam każdemu!

os.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Ciekawy scenariusz. Sprawni wokalnie aktorzy. Atmosfera bardzo ciepła.

He.....@gm...il.com | 9.11.2023

10/10

Super przedstawienie , piękne wykonanie utworów, i informacje historyczne o których nie wiedziałam . Gorąco polecam.

ka.....@....pl | 9.11.2023

10/10

Rewelacja , Elvis wymiata….

tm.....@gm...il.com | 9.11.2023

9/10

Znakomite spojrzenie na sztukę, która rodziła się w bólu i była jednocześnie azylem dla deportowanych Afrykanów i ich potomkami.

ma.....@....pl | 9.11.2023

7/10

muzycznie poprawny, nawet dobry. Tekstowo to łopatą nakładana propaganda.

lu.....@au...ks.pl | 9.11.2023

5/10

niestety kiepsko. Spodziewałam się wyjątkowego wydarzenia na miarę Spaghetti Poloneze czy Moja Nina a zobaczyłam przegadany spektakl, z kiepskimi wykonaniami wokalnymi. Jedyne co ratuje ten spektakl do doskonały zespół muzyczny gdzie gitara, klawisze i perkusja w pełni oddają klimat i nastrój bluesowych utworów

ta.....@gm...il.com | 9.11.2023

5/10

Jak dla nas, wielbicieli bluesa za malo muzyki i za malo gwiazd tego typu muzyki. BB King, Eryk Clapton( jedna piosenka tylko) i wielu innych geniuszy powinno sie tam znalezc. Aktorsko bardzo slabo. Ten sposob narracji nam nir odpowiada. Zespol muzyczni doskonaly. Chetnie bym go posluchala przez cale 2 godziny, Tylko gdzie? Szukamy w Warszawie miejsca gdzie mozna posluchac dobrego bluesa , tylko gdzie go znalezc?

Ma.....@gm...il.com | 9.11.2023

4/10

Muzyka i wokal bardzo dobre, jednak sama historia była głównie skoncentrowana na niewolnictwie, które oczywiście wiaże się z początkami bluesa, ale przez większość spektaklu miałam wrażenie, że jest to główny temat, a blues jest przy okazji.

ma.....@....pl | 9.11.2023

2/10

Pięknie wyśpiewane utwory, ciekawy plastyczny obraz dostarczający wiele pozytywnych emocji. Natomiasr w warstwie przekazu jestem zawiedziona. Według mojej oceny w przedstawieniu mocno spłaszczono historię bluesa i to czym był i jest. Dialogi bardzo prostolinijne momentami wywołujące zażenowanie. Mam wrażenie, że twórcy zbyt powierzchownie zgłębili temat i jeszcze pysznili się tą powierzchowną wiedzą. Bo jak np.; rozumieć zapytanie do widowni " To jest Hammond jeżeli wiecie co to wogóle jest" Cóż to tak jakby rysownikowi powiedzieć: Ten szkic wykonano ołówkiem 4B, jeżeli wiesz jaki to ołówek. W tym momencie można poczuć zażenowanie. Z drugiej strony widzom, którzy nie wiedzą co to Hammond mogło zrobić się przykro,, Czyli jedni i drudzy nie poczuli się fajnie. Przecież to jest brak szacunku do widzą i to z bufońskim nadęciem. Melodii Delty wogóle nie było, bardziej indiańskie rytmy;) Obok bluesa to przedstawienie nawet nie przeszło.

ag.....@gm...il.com | 10.11.2023

Adres i dojazd

Scena Relax, Scena główna

ul. Złota 8, Warszawa

Blues Witch Project

Warszawa, Scena Relax

wt., 12.03

19:00

od 49 zł

dostępne miejsca

Bilety dostępne do 12.03 godz. 18:00

Nasze benefity

Możliwość wymiany rezerwacji najpóźniej na 3 dni przed wydarzeniem

Powiadomienia o zmianie w repertuarze

Zwracamy pieniądze w 24h lub wymieniamy na inny termin w razie odwołania wydarzenia

Inne wydarzenia w tym miejscu

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!