Syrena. Anatomia miłości - zdjęcie Syrena. Anatomia miłości - zdjęcie Syrena. Anatomia miłości - zdjęcie Syrena. Anatomia miłości - zdjęcie Syrena. Anatomia miłości - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

10,0 / 10

Syrena. Anatomia miłości

"Urodzę się dopiero jako prawdziwa ja. Jako moja własna osoba. Jako ja wodna i naziemna. Ludzka i zwierzęca, kwiatowa i perłowa. Urodzę się od nowa" – mówi jedna z osób dramatu.

"W spektaklu równoległe historie postaci zbiegają się w pewne wspólne wspomnienie, tworząc zwierciadło, w którym choć niektórzy byli katami, a inni ofiarami - dostrzegają teraz podobne odbicia. Doskwiera im to samo poczucie odrzucenia, lęk i samotność. Paralelne narracje budują mikrokosmos, w którym panuje tęsknota za krainą, w której można kochać kogo się chce, w której jest się kochanym, bezinteresownie. Czy – jak Syrena, ta kraina jest jeszcze możliwa do zobaczenia?".

[Zuzanna Bojda]

Scenariusz oparty jest na wątkach opowiadania Syrena ze zbioru opowiadań Ministerstwo moralnej paniki Amandy Lee Koe. "Singapurska autorka łamie społeczne tabu, przekracza literackie normy, żeby – koniec końców – napisać o tym, co w życiu najważniejsze. O miłości(ach): tych zapomnianych, przegranych, nieakceptowanych. Niewidzialnych granicach między nami, które boimy się przekraczać. Społecznych problemach, o których nadal można mówić głośno tylko w formie literackiej zabawy".

[Wydawnictwo Tajfuny]

Na scenie występują między innymi Aleksandra Gronowska, Anna Kieca, Przemysław Kozłowski, Tomasz Taranta, Rafał Cieluch, Jerzy Senator.

Źródło zdjęcia: Natalia Kabanow

Twórcy

tekst i dramaturgia: Zuzanna Bojda

reżyseria: Daria Kopiec

scenografia: Matylda Kotlińska

kostiumy: Pati Fitzet

choreografia: Magdalena Fejdasz

muzyka: Aleksandra Gronowska i Michał Litwiniec

inspicjentka: Katarzyna Krajewit

asystentka reżysera: Anna Kieca

muzyka na żywo: Michał Litwiniec

Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - Adres i dojazd

ul. Rzeźnicza 12
Wrocław

https://www.wteatrw.pl/pl/

Kup bilet