Kasta la vista - zdjęcie Kasta la vista - zdjęcie Kasta la vista - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów

7,8 / 10

Kasta la vista

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Błyskotliwa, inteligentna i zaskakująca komedia absurdu francuskiego autora Sébastiena Thiéry’ego. Pełen czarnego humoru traktat o współczesnym świecie: pozornej sprawiedliwości, równości i wolności w dobie powszechnej globalizacji. Groteska opowiadająca o tym, jak przeciętny obywatel wpada w sieć korporacyjnego świata finansów. Reżyser Jacek Bończyk osadził tekst w polskich, a nawet wrocławskich realiach.

„Wyobraź sobie, Widzu, że jesteś zadowolonym agentem nieruchomości, który wszedł do oddziału swojego banku, żeby podjąć gotówkę. Podajesz do autoryzacji kartę debetową i… I odtąd zaczyna się udręka Jacka Krafta, który boryka się z dziwacznym kasjerem oraz specyficzną szefową oddziału banku. W banku, który już nie jest znajomym bankiem, zaczyna się pełna absurdów historia, która może się przydarzyć każdemu, kto przekroczy próg pozbawionej czułości instytucji. W finale spektaklu pozostaje pytanie: czy ta cała sytuacja była lub byłaby w ogóle możliwa? A może to misterna gra boskiej istoty pochodzącej z innej kultury i wymiaru? Przekonaj się, Widzu, sam. Koniecznie. Pozdrawiam – reżyser”.

W spektaklu wykorzystano utwory z płyt Changing oraz Shuruvath w wykonaniu MICHAŁA RUDASIA

W teledysku wystąpiły tancerki z wrocławskiej grupy Indie Beats – Connect with Dance: ANUSHA CHITTI, MANU THEJA DANDU, DEEPIKA KONDURU, SANDRA SZNYR

realizacja i zdjęcia MIKOŁAJ PŁYWACZ, koordynator nagrania PATRYCJA WRÓBEL.

Na scenie występują między innymi Grażyna Krukówna jako Starsza kobieta, Bożena Baranowska jako Matka, Mariusz Kiljan jako Klient, Andrzej Gałła jako Hindus, Jakub Giel jako Kasjer, Agata Skowrońska jako Barbara.

Czas trwania: 100 minut
Źródło zdjęcia: Jarek Kuśmierki

Twórcy

przekład: BARTOSZ WIERZBIĘTA

opracowanie tekstu, reżyseria i opracowanie muzyczne: JACEK BOŃCZYK

scenografia: GRZEGORZ POLICIŃSKI

kostiumy: ELŻBIETA TERLIKOWSKA

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Świetne tylko bardzo niewygodne siedzenie na balkonie

  bg.....@gm...il.com / 11 lipca 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastycznie, rewelacja, gra aktorska super. Cudnie spędzony wieczór Bardzo dziękuje

  wi.....@....edu.pl / 10 marca 2023

 • 10,0/ 10

  Przewrotna fabuła, obficie okraszona dowcipną groteską i do tego fenomenalna gra głównego bohatera. Doskonałe wrażenia artystyczne. Pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela teatru.

  ku.....@....pl / 18 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Wspaniała gra aktorów. Spektakl bardzo realistyczny nasycony dobrym humorem.

  of.....@gm...il.com / 11 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Spektakl super , wszystko dzieje się w banku czyli w miejscu gdzie każdy z nas przynajmniej raz był. Choć sam fakt zamknięcia klienta był trochę straszny to historie które wydarzyły się w samym banku to istna komedia. Gra aktorów rewelacyjna szczególnie Pan Jacek klient banku utkwił mi w pamięci. Polecam spektakl wart obejrzenia.

  be.....@....pl / 05 października 2021

 • 9,0/ 10

  Świetni aktorzy!!! GRATULACJE!!!

  fe.....@....pl / 04 października 2021

 • 8,0/ 10

  Komedia podobała mi się, ale nie była mega śmieszna. Aktorzy zagrali super. Sztuka z przekazem. W teatrze co drugie miejsce zajęte, obowiązują maseczki. Mieliśmy miejsca na balkonie, z których wszystko było widać. Ogólnie polecam.

  an.....@....pl / 07 października 2021

 • 7,0/ 10

  Znakomita gra aktorska, Początek sztuki troche nudnawy i mega absurdalny. W połowie się rozkręca, zaskakuje, śmieszy i daje do myślenia... Wcześniej byłam na '20 najśmieszniejszych piosenek" i uśmiałam się cały czas.

  ro.....@....pl / 28 marca 2023

 • 3,0/ 10

  Bardzo niski poziom żartów. Aktorstwo na poziomie średnim. Krzesła pamiętające Gomółkę. Obsługa miła i sprawna.

  Mp.....@gm...il.com / 10 kwietnia 2022

 • 1,0/ 10

  Zupełnie nie mój typ humoru, absurd musi mieć jakieś umocowanie w rzeczywistości, tutaj tego nie było. Na dodatek żadnej możliwości identyfikowania się z bohaterami - też nie mój typ. Wyszedłem w połowie (jak Mama przyjechała z Białegostoku czy tam skąd)

  ja.....@gm...il.com / 17 stycznia 2023

Teatr Polski we Wrocławiu - Adres i dojazd

ul. Gabrieli Zapolskiej 3, Wrocław

http://www.teatrpolski.wroc.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.