Inni ludzie - zdjęcie Inni ludzie - zdjęcie Inni ludzie - zdjęcie Inni ludzie - zdjęcie Inni ludzie - zdjęcie

Średnia ocena

72 oddanych głosów
110 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Inni ludzie

Spektakl w reżyserii Grzegorza Jarzyny oparty jest na hiphopowym poemacie Doroty Masłowskiej, jednej z najważniejszych polskich pisarek młodego pokolenia, znanej z bestsellerów "Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną" i "Paw królowej" oraz głośnych dramatów "Między nami dobrze jest" i „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”. Miejscem akcji, a zarazem zbiorowym bohaterem tej miejskiej antyballady jest Warszawa; pogrążona w smogu i depresji metropolia, napędzana narkotykami i alkoholem. Miasto, które przyciąga karierowiczów i nieudaczników, artystów i pracowników korporacji, studentów i emigrantów, obiecując złudne szczęście i podrabiany sukces. Przewodnikiem po miejskiej dżungli jest 32-letni Kamil, chłopak z warszawskiego Grochowa, który dorabia sprzedażą narkotyków i marzy o karierze hiphopowca. Razem z nim wyruszamy w podróż w głąb miasta, konfrontując się z różnymi środowiskami i społecznymi klasami, od celebrytów po parkingowych meneli i od lokatorów śródmiejskich apartamentów po mieszkańców peryferyjnych blokowisk.

Luksusowe samochody i wagony tramwajowe, siłownie i sieciowe sklepy, centra handlowe i nocne kluby – wszędzie toczy się bezwzględna walka o uwagę, miłość i akceptację.

„Inni ludzie” to próba portretu Polski trzy dekady po transformacji, opowieść o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. Rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do innych: Ukraińców, Wietnamczyków czy gejów. To historia ludzi, opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację.

Czy umiemy przekroczyć klasowe bariery?

Czy jesteśmy w stanie przebić informacyjną bańkę i zrozumieć Innych – tych, którzy myślą inaczej, mają inny system wartości, inny język i gust?

Czy łączy nas coś więcej poza dostępem do Internetu?

Spektakl ma charakter partycypacyjny, zrealizował go kolektyw, w skład którego weszli m.in. aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, animatorzy, artyści wizualni i twórcy wideo. Kilkadziesiąt mieszkańców i mieszkanek Warszawy z różnych środowisk użyczyło swoich wizerunków i głosów do nagrań audio i wideo, wykorzystanych w przedstawieniu.

Na scenie występują między innymi Tomasz Tyndyk, Sebastian Pawlak, Agnieszka Podsiadlik, Adam Woronowicz, Monika Frajczyk, Agnieszka Żulewska.

Czas trwania: 130 minut

Twórcy

tekst: Dorota Masłowska

reżyseria: Grzegorz Jarzyna

kostiumy: Anna Axer-Fijałkowska

światło: Aleksandr Prowaliński

choreografia: Agnieszka Kryst

kompozytorzy: Piotr Kurek i Krzysztof Kaliski

asystentka reżysera: Katarzyna Gawryś-Rodriguez

inspicjent: Wojtek Sobolewski

kierowniczka produkcji: Karolina Pająk

Prosto Label:

MC Ras: Arek Sitarz

Bity: Bartosz Kruczyński

DJ B: Michał Olszański

Opinie naszych widzów (22)

 • 10,0/ 10

  Dorota Masłowska geniusz, doskonale interpretowana przez ekipę Teatru Rozmaitości.

  lu.....@....pl / 19 lutego 2023

 • 10,0/ 10

  Świetna gra aktorska, doskonała akustyka, bardzo dobra aranżacja prozy Masłowskiej.

  ma.....@gm...il.com / 01 stycznia 2022

 • 10,0/ 10

  Swietny sektakl !! Polecam

  mo.....@....pl / 12 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny, dobra robota wszystkich !!!!!! Brawo

  ma.....@tl...en.pl / 11 marca 2020

 • 10,0/ 10

  Niezwykły spektakl. Wielopoziomowy. Porywający treścią i formą. Niesamowite dialogi, monologi, gra aktorów. Jestem pod wrażeniem i chętnie obejrzałabym jeszcze raz.

  ka.....@gm...il.com / 19 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Kwintesencja współczesnych zachowań społecznych. Świetna forma i doskonała gra aktorska! W punkt!

  ki.....@tl...en.pl / 16 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomita sztuka, połączenie medialnego świata że sztuką aktorską. Aktualne tematy i super show.

  wl.....@ga...ta.pl / 10 listopada 2019

 • 10,0/ 10

  Znakomity. Zarowno forma jak i tresc. Aktorzy rewelacyjni

  mr.....@gm...il.com / 28 kwietnia 2019

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl.

  da.....@....pl / 15 marca 2019

 • 9,0/ 10

  DYNAMICZNA MULTIMEDIALNA AKCJA, BARDZO DOBRA GRA AKTORSKA I DOSKONALE DOBRANA MUZYKA, A TEMAT...TO TYPOWE , AKTUALNE POLSKIE UPRZEDZENIA I PROBLEMY

  bl.....@....pl / 11 lutego 2023

 • 9,0/ 10

  Spektakl zyskał dzięki efektom , niektóre sceny zbyt dosadne. Treść - trafne spostrzeżenia życia różnych grup społecznych. Warto było obejrzeć.

  wa.....@in...ia.eu / 09 lutego 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl, ze znanymi aktorami, chociaż gorzki w treści - ... ej starość nie jest łatwa

  an.....@gm...il.com / 19 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  COŚ INNEGO ALE TO NIE TEATR TYLKO TAKI FILMIK Z ŻYCIA MŁODZIEŻY ULICY NA ŻYWO WARTO OBEJRZEĆ POLECAM RODZICOM MŁODZIEŻY 17-25 MOŻE CZASEM WIECEJ JAK SYN JEST NIE DOJRZAŁY

  kr.....@....pl / 23 listopada 2022

 • 8,0/ 10

  Wydarzenie bardzo ciekawe, świetnie przygotowane, bardzo ciekawy pomysł na realizację i adaptację książki. Świetna gra aktorska. Warto jednak dodać informację przy opisie spektaklu, że oglądanie go może powodować dyskomfort ze względu na szybkie zmiany kadrów/obrazów i natężenia światła.

  jo.....@gm...il.com / 14 listopada 2022

 • 8,0/ 10

  Dobra opowieść o naszej rzeczywistości, opowiedziany rapowo. Daje do myślenia. Warto

  3g.....@....pl / 26 lutego 2022

 • 8,0/ 10

  Trochę chaosu i dość tendencyjny przekaz turpizmu społecznego. Pod to posklejane cytaty z Masłowskiej. Bardzo dobre miltimedia.

  jk.....@gm...il.com / 03 marca 2021

 • 8,0/ 10

  Spektakl bardzo mi się podobał.! Żałuję że nie mogłam w trakcie zrobić stop klatek i zapisać jakiegoś tekstu w połączeniu z pomysłem wizualnym..w moim wypadku mogłabym więcej zapamiętać. Dlatego trzymam kciuki żeby można nakręcić to przedstawienie jako film. Gra aktorów - REWELACJA! Muzyka, pomysły wizualne świetne! Gratulacje dla reżysera i całej ekipy! No i cały czas o tym spektaklu myślę.

  go.....@po...ta.onet.pl / 18 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  Spektakl o tym jacy jesteśmy - my Polacy bez wyjątku. Polecam.

  ka.....@gm...il.com / 12 listopada 2019

 • 8,0/ 10

  Znakomity. Dużo śmiechu w trakcie, ale tak naprawdę smutny.

  ja.....@st...ka.pl.pl / 06 maja 2019

 • 6,0/ 10

  za głośno, za hałaśliwie, zbyt krzykliwie, mało szans na słuchanie tekstów Masłowskiej

  wa.....@gm...il.com / 16 listopada 2019

 • 4,0/ 10

  Pomijajac to, ze spektakl rozpoczal sie z praie 20 minutowym opoznieniem moge stwierdzic, ze nie jest to najwybitniejsza produkcja TR Warszawa. Dosc chaotyczna, nachalnie publicystyczna, nie poruszajaca widza emocjonalnie. Zastosowanie blueboxow ciekawe formalnie, jednak widoczne dzialania aktorskie poza nimi zdecydowanie rozpraszaly uwage. W momentach wzmozonej emocjonalnie aktywnosci werbalnej, kiedy kilka osob mowi w tym samym czasie, tekst jest praktycznie niezrozumialy. Zabieg z usytuowaniem, nie bioracych akurat w akcji wykonawcow na scenie, stwarza wrazenie , ze to wszystko jakas proba generalna a nie gotowe przedstawienie. Zamiast sledzic akcje, troche sie ich podglada. Nie rozumiem czemu to mialo sluzyc.

  Co.....@in...ia.eu / 24 marca 2019

 • 3,0/ 10

  Rozczarowanie raczej. Zamiast pogłębionej analizy wizja społeczeństwa jako zbitki najaranych dresów i także najaranych uzależnionych od seksu bogaczy. Do tego słabe żarty z Radia Maryja, PIS-u i Kaczyńskiego. Nie polecam.

  wa.....@ya...oo.com / 01 stycznia 2022

TR Warszawa - Adres i dojazd

ul. Marszałkowska 8, Warszawa

http://www.trwarszawa.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.