Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu - zdjęcie Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu - zdjęcie Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu - zdjęcie Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu - zdjęcie Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu - zdjęcie Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy

9,7 / 10

Gołda Tencer zaprasza : Szlagiery Żydowskiego Kabaretu

Zapraszamy na niepowtarzalne spotkanie z największymi przebojami przedwojennych warszawskich scen kabaretowych.

Premiera „Szlagierów żydowskiego kabaretu” odbyła się w warszawskim Nowym Świecie Muzyki, gdzie przez wiele lat miał swoją siedzibę sławny kabaret „Dudek”, prowadzony przez Edwarda Dziewońskiego. Kabaret pielęgnujący szlagiery przedwojennego kabaretu żydowskiego, a wśród nich jeden z najsłynniejszych polskich skeczy Konrada Toma „Sęk”. W naszym spektaklu ten kabarotwy hit wykonują Henryk Rajfer i Marek Węglarski.

Spektakl tętniący humorem i liryką żydowską, bogaty w skecze i piosenki - szlagiery do tekstów Tuwima, Jurandota czy Hemara. W trakcie wieczoru również wzruszająca pieśń „Majn jidisze mame” w interpretacji Gołdy Tencer, reżyserki spektaklu.

Każdy, komu drogi jest smak przedwojennego kabaretu literackiego, musi przyjąć zaproszenie Gołdy Tencer na ten spektakl.

Na scenie występują między innymi Henryk Rajfer, Wojciech Wiliński, Izabella Rzeszowska, Monika Chrząstowska, Marek Węglarski, Ewa Dąbrowska.

Czas trwania: 80 minut

Twórcy

Scenariusz i reżyseria

GOŁDA TENCER

Scenografia

EWA ŁANIECKA

Asystentka reżysera

MONIKA SOSZKA

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Zgodnie z tytułem, będąc gośćmi artystki i dyrektorki Teatru Żydowskiego, Gołdy Tencer, wysłuchaliśmy szlagierów od twórców pochodzenia żydowskiego z XX-lecia międzywojennego, a także piosenki „Bubliczki” będącej rosyjską, ale adaptowaną przez Andrzeja Własta, który włączył piosenkę do repertuaru swojego kabaretu „Morskie oko”. Aktorki Teatru Żydowskiego śpiewały cudnie, wyglądały przepięknie. W przeplocie z piosenkami były skecze i szmoncesy. Był legendarny „Sęk” Konrada Toma i mniej znany, ale równie świetny skecz”Mistyka finansów” Juliana Tuwima. Był „Brydż” Antoniego Słonimskiego i skecz o pacjencie który pragnie się wyleczyć z pewnej przypadłości a w efekcie przejmuje kilka przypadłości, po jednej od każdego z medyków do których zwrócił się o wyleczenie – niestety tytułu i autora nie znam, ale zapamiętam Wojciecha Wilińskiego, który nam to opowiedział! A utworem o innym klimacie, refleksyjnym była pieśń Mejn Yiddishe Mamme, którą wykonała Gospodyni wieczoru, Gołda Tencer. Spektakl wybrałam jako wydarzenie prezentowane w ramach „Warszawy Singera” i jako wielbicielka okresu międzywojennego. Polecam tym którzy szukają wydarzenia artystycznego z aspektem twórczości żydowskiej i / lub utworów z okresu międzywojennego. Było wesoło, z humorem, a także wzruszająco przy Mejn Yddishe Mame. Brakowało mi nazw utworów i nazwisk twórców. Wykonawcy byli przedstawieni a poza tym widnieją w opisie przedstawienia na stronie internetowej Teatru Żydowskiego.

    bo.....@gm...il.com / 04 września 2022

Teatr Żydowski - Adres i dojazd

http://www.teatr-zydowski.art.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.