Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl w Warszawie? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne w Warszawie.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Warszawie wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Warszawie, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Warszawie możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Teatr XL imienia Artystów Zaangażowanych

Pl. Hallera 5, Warszawa

W Teatrze XL imienia Artystów Zaangażowanych łamiemy schematy. Od 2012 roku stawiamy na: współczesny repertuar, dialog i nieustanny trening artystów. Prym wiedzie tu zespół, wspólne poszukiwania twórcze oraz współprace polskie i międzynarodowe. Na co dzień przyświeca nam idea zaangażowania społecznego oraz wspólnota spotkania.

Nasz Komediowy repertuar Teatru XL odnosi się do kwestii ważnych dla współczesnych Polek i Polaków, mieszkańców stolicy. Prowokuje do refleksji nad sobą i otaczającą rzeczywistością. Wzbudza śmiech i łzy, gwarantuje rozrywkę.

Przełamujemy stereotypowe wyobrażenie o przestrzeni teatralnej, ogranicza scenografię do symbolicznej, a nacisk kładzie na relację pomiędzy aktorem a widzem.

Poza tym teatr współpracuje z ośrodkami teatralnymi w Polsce i na całym świecie m.in. z Crearc we Francji, Teatrem Litensky w Omsku, Performing Arts at PUC w Rio de Janeiro, Instituto Teatrale Europeo w Rzymie. Celem międzynarodowej współpracy artystycznej jest nieustanny rozwój artystów, wymiana myśli i poszukiwania twórcze.

Teatr XL, jako jedyny dramatyczny teatr w Polsce, ma w swoim repertuarze również spektakle realizowane metodą teatru forum. Dzięki niej odpowiednio poprowadzony widz staje się aktywnym uczestnikiem i współtwórcą spektaklu, co w założeniu teatru forum jest społecznie wyzwalające.

Przy teatrze działa Szkoła Metod i Technik Aktorskich czyli ognisko teatralne dla dzieci i młodzieży oraz kursy dla dorosłych. Adepci sztuki teatralnej kształcą się tu wszechstronnie, zarówno przez sztukę, jak i do sztuki. Pracujemy także z seniorami i grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.

Zarówno przed, jak i po spektaklach zachęcamy do korzystania z przytulnego foyer teatru. Wieczorem otula tajemniczością, a na co dzień jest sympatyczną kawiarnio-księgarnią artystyczną TU MI WOLNO z pyszną kawą.

Prawną formą Teatru XL imienia Artystów Zaangażowanych jest Fundacja Międzynarodowych Inicjatyw Artystycznych Arena. Jesteśmy teatrem niedotowanym, a więc niezależnym.

Repertuar Teatr XL imienia Artystów Zaangażowanych w Warszawie