Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie Kim jest Pan Schmitt? - zdjęcie

Średnia ocena

29 oddanych głosów
8 zainteresowanych osób

9,1 / 10

Kim jest Pan Schmitt?

Chyba każdy choć raz w życiu znalazł się w sytuacji tak dziwnej, tak niecodziennej, że pomyślał – czy to ja zwariowałem, czy może jednak świat. I o co tu w ogóle chodzi?

Pewnego wieczoru podczas kolacji główny bohater sztuki „Kim jest pan Schmitt?” orientuje się, że nic nie jest tak jak do tej pory. Pozornie nadal z żoną przebywają we własnym mieszkaniu, ale jednak nic się nie zgadza – na ścianie zamiast portretu matki wisi obraz przedstawiający psa myśliwskiego, w biblioteczce znajdują się inne książki, a w szafach rzeczy obcych ludzi. Do tego wszystkiego dzwoni jeszcze telefon, choć nasi bohaterowie nie posiadają telefonu, a po drugiej stronie słuchawki ktoś pyta o pana Schmitta…

Sébastien Thiéry w swojej lekko surrealistycznej tragikomedii bada ludzką skłonność do oportunizmu, sprawdza, jak łatwo poddajemy się presji innych, a ile jesteśmy w stanie znieść w obronie własnych przekonań i racji. Pyta o to, czy naturalną skłonnością człowieka jest płynąć z prądem, nawet wbrew logice, czy jednak pod prąd. A jeśli popłyniemy z nurtem zbyt daleko, to czy nadal jesteśmy sobą, czy może już kimś innym? I czy wciąż możemy powiedzieć z pełnym przekonaniem „wiem, kim jestem”?

Premiera marzec 2023

Spektakl rekomendowany dla Widzów od lat 16.

Na scenie występuje Agnieszka Suchora, Mariusz Jakus, Jakub Kamieński, Andrzej Zieliński.

Źródło zdjęcia: Karol Mańk

Twórcy

Autor: Sébastien Thiéry

Przekład: Irma Helt

Reżyseria i opracowanie muzyczne: Jarosław Tumidajski

Scenografia: Katarzyna Kornelia Kowalczyk

Kostiumy: Krystian Szymczyk

Światło: Katarzyna Łuszczyk

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  Spedzilem 90 minut w swietnej atmosferze stworzonej przez dobrych aktorow. Tekst sztuki bardzo dobry. Po powrocie do hotell mielsmy dlugie dyskusje na temat sztuki i jej relacji do rzeczywistosci. Surrealiazm stwarza zawsze ciekawe otwarcia na rozne dyskusje. Mieszkamy w Szwecji i dlugi weekend w Warszawie byll bardzo udany a do tego przyczynila sig absolutnie wizyta w Teatrze Wspolczesnym.

  se.....@ho...il.com / 10 września 2023

 • 10,0/ 10

  świetna gra aktorska i fabuła

  Jo.....@on...et.pl / 30 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Doskonała gra głównego aktora p.Zielińskiego. Tematyka również bardzo przypadła mi do gustu.

  do.....@po...ta.onet.pl / 30 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Super dobra gra aktorska i duża dawka humoru. Ze spektaklu wychodzimy z dozą nostalgii i rozważań na temat życia...Polecam!

  sn.....@....pl / 28 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Trochę śmieszno, trochę straszno. I daje do myślenia

  ew.....@gm...il.com / 14 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Franz Kafka w luksemburskiej wersji - świetne

  pa.....@gm...il.com / 24 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Bardzo dobra sztuka, skłaniająca do refleksji!

  ad.....@po...ta.onet.pl / 05 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Przedstawienie bardzo mi się podobało. Godzina prawdziwego śmiechu,do którego doprowadzał nas rewelacyjny aktor pan Andrzej Zieliński grający tytułowego pana Schmitta. Potem robiło się coraz smutniej i refleksyjnie. Dokładnie rozumiemy co to znaczy tragikomedia.

  ma.....@ga...ta.pl / 04 kwietnia 2023

 • 8,0/ 10

  zaskoczyło mnie zakończenie spektaklu

  fi.....@....pl / 30 maja 2023

 • 8,0/ 10

  Niezłe, wciągające, a właściwie wkręcające przedstawienie z dobrą grą Andrzeja Zielińskiego. Szału jednak nie ma, publiczność nie wstała, a to właśnie ona jest wyznacznikiem jakości sztuki i aktorstwa.

  eg.....@....pl / 27 marca 2023

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13, Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.