Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie Dolce vita - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów
5 zainteresowanych osób

8,8 / 10

Dolce vita

Dolce Vita! Panorama współczesnej Warszawy! Życie nocne! Towarzyskie i uczuciowe! Portret mojego pokolenia!” - tak Marcello, trzydziestoparoletni copywriter, reklamuje swoją pierwszą powieść. Powieść nieukończoną, bo w procesie twórczym ciągle przeszkadza bohaterowi jego praca w agencji reklamowej, związek z Emmą, który od dawna ma status „to skomplikowane” oraz korowód barwnych postaci, które niczym w „Kartotece” Różewicza przewijają się przez jego małe mieszkanie przy Placu Zbawiciela. Lokalizacja kupionej na kredyt kawalerki również nie ułatwia Marcelowi sprawy, ponieważ aspirujący pisarz kocha „bywać” i imprezować - a jak tu pisać, kiedy pod oknami kuszą modne kluby i znajomi?

Opowieść o współczesnym Piotrusiu Panie, przedstawicielu generacji, która chciałaby od życia „czegoś więcej” niż rodzice, ale boi się podejmowania decyzji, zobowiązań i brania odpowiedzialności za cokolwiek.

Autorzy z brawurowym poczuciem humoru budują niesamowity świat, w którym przemycają gorzki portret współczesnego zagubienia i nieporadności. Spektakl z pogranicza realizmu magicznego, groteski i teatru psychologicznego, staje się dla aktorów okazją do zbudowania wyrazistych, charakterystycznych postaci, a dla widzów - do zmierzenia się z czułą, choć niepozbawioną ironii, diagnozą pokolenia.

Spektakl rekomendowany dla Widzów od lat 16.

Premiera 20 maja br. na Scenie w Baraku.

Na scenie występują między innymi Katarzyna Dąbrowska jako Lena, Monika Pawlicka jako Emma, Filip Kowalczyk jako Marcello, Iga Szubelak jako Paulna, Joanna Jeżewska jako Matka, Leon Charewicz jako Ojciec.

Źródło zdjęcia: fot. Krzysztof Bieliński

Twórcy

Autorzy: Julia Holewińska i Kuba Kowalski

Reżyseria: Marcin Hycnar

Scenografia: Martyna Kander

Kostiumy: Anna Adamek

Muzyka: Mateusz Dębski

Światło: Karolina Gębska

Konsultacja choreograficzna: Anna Hop

Opinie naszych widzów (7)

 • 10,0/ 10

  Wspaniały spektakl, fenomenalnie zagrany, zdolni aktorzy, szczerze polecam!

  m......@....pl / 11 września 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczne przeżycie wspaniali aktorzy szczególnie pani z 3 rolami i z menopauza

  mi.....@gm...il.com / 13 sierpnia 2023

 • 10,0/ 10

  Świetnie zagrane! Świetne pomysły reżyserskie. Dobrze sprężony czas

  PA.....@....COM / 09 czerwca 2023

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny spektakl. Swietnie oddany portret dzisiejszej Warszawy ;) 2h śmiechu. Polecam !

  ma.....@gm...il.com / 22 maja 2023

 • 10,0/ 10

  Fantastyczny spektakl zarówno pod względem pomysłu jak i realizacji. Świetni aktorzy, genialna reżyseria, ciekawe kostiumy ; innymi słowy : znakomite teatralne widowisko :) mam także nieodparte wrażenie, że Scena w Baraku teatru współczesnego oferuje o niebo lepsze sztuki jak scena główna.

  ad.....@be...en.pl / 22 maja 2023

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobrze ujęte zagadnienie społeczne. Relacje ukazane wspaniale. Matka i ojciec, syn z syndromem Peter Pan… wspaniale przeżycie. Szczególnie dla rodziców tzw. Dorosłych dzieci. Brawo gra aktorska.

  st.....@gm...il.com / 20 września 2023

 • 8,0/ 10

  Mam mieszane uczucia. Spektakl bardzo dobrze zagrany, ciekawy, nie ma nudy. Ale chyba nie byłam jego adresatką, w mojej pamięci długo nie pozostanie. Obejrzałam z ciekawością ale nie do końca rozumiałam wybory bohaterów, poza wyborami matki. :) Natomiast mój towarzysz zdecydowanie był zachwycony. I o to przecież chodzi. Spektakl jest dobry ale zdecydowanie nie dla wszystkich widzów.

  ag.....@gm...il.com / 20 czerwca 2023

Teatr Współczesny - Adres i dojazd

ul. Mokotowska 13, Warszawa

http://www.wspolczesny.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.