Na zachodzie bez zmian - zdjęcie

Na zachodzie bez zmian

Wzniosłość? Męstwo? Przygoda? Patriotyczny obłęd? Grupa uczniów zostaje namówiona do spełnienie patriotycznego obowiązku. Mamieni wizją bohaterstwa i wielkimi słowami o wspólnej sprawie zaciągają się do armii by poznać czym jest śmierć w okopach, wszy, głód i szeroko rozwarte oczy zabijanego wroga. Czym jest ból i amputowanie kończyn, czym jest strach i bestialstwo. Zostają z nich strzępy i kikuty, ponieważ pokłóciło się kilku możnych tego świata i przyszedł czas aby wyrównać rachunki...

Trwający obecnie okres pokoju jest najdłuższym w historii Polski i Europy Jesteśmy kolejnym pokoleniem które nie zaznało wojny, jej okrucieństwa i przemocy. I staliśmy się tym znudzeni.

Rozwija się kult wojny jako niezwykłej przygody i kult wojowników-superbohaterów. Wokół pełno gier wideo czy rekonstrukcji wojennych. Wojna znów staje się zabawą i poezją. Trzeba przypomnieć czym tak naprawdę jest.

Wojna sprawia, że dotychczasowy system wartości staje się śmieszny i nieprzydatny. To doświadczenie, którego nie da się wymazać i które determinuje wszelkie międzyludzkie relacje i zachowania. Wojna zostaje w człowieku o wiele dłużej niż trwają same zmagania wojenne. Spektakl to niekończące się echa z frontu, to opowieść o zabijaniu w pojedynczych kadrach.

Spektakl na motywach powieści Ericha Marii Remarque.

Na scenie występują między innymi Jolanta Olszewska, Filip Krupa, Aleksandra Matlingiewicz, Rafał Gorczyca, Radomir Rospondek, Karol Olszewski.

Twórcy

Scenariusz i reżyseria: Karolina Kirsz

Scenografia i kostiumy: Ola Sempruch

Muzyka: Jacek Mazurkiewicz

Asystent reżysera: Aleksandra Matlingiewicz

Teatr WARSawy - Adres i dojazd

ul. Jazdów 2A

http://www.teatrwarsawy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.