Premiera Start Up:

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Premiera Start Up: "INNE"

Instalacja performatywna „inne” opiera się na naszej narodowej spuściźnie i tożsamości jako nośnikach nowych idei. Każdy naród narzuca swoje symbole: flagę, hymn, godło. Wiadomo, że nie można spalić flagi, ale możemy spalić poloneza. Tańce narodowe stają się dla nas symbolem tego co narzuca nam historia, kościół i władza.

Spektakl identyfikuje kulturę w kontekście historycznym, narodowym i osobistym. Pokazuje naszą spuściznę narodową / taneczną, taką jaką chcemy teraz, taką która mówi naszym językiem.

Działanie uwspółcześnienia, zapomniane formy ekspresji oraz kody ruchowe zakorzenione w naszej podświadomości. Zmieniamy zasady tradycyjnej gry - poszerzamy pole bitewne tańca narodowego o współczesną problematykę. Ruch i taniec stają się maszyną do projektowania zmian w społeczeństwie.

Wyciągając je z narodowego skansenu, w którym funkcjonują, szukamy tego co mogą nam dać teraz. Likwidujemy dystans między oglądającym a oglądanym. Pytamy o to co dzięki nim możemy powiedzieć. Wobec czego możemy się sprzeciwić albo za czym się opowiedzieć.

Spektakl powstał w ramach programu StartUp – SCENA DLA MŁODYCH 2022, którego organizatorem jest Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Projekt współfinansowany jest przez m.st. Warszawa.

reżyseria Ł. Horbów, M. Kryński występują: P. Bednarczyk, M. Chęcielewska, A. Karpiuk, E. Krempiński, M. Kryński, D. Wasilewska choreografia: B. Wydrowska muzyka: P. Bednarczyk, M. Kryński kostiumy: J. Komorowska scenografia i multimedia: Łukasz Horbów identyfikacja graficzna: A. Szadzińska

Premiera

25-26.11.22 godz. 19:00

Centrum Teatru i Tańca

ul. Bruna 9 Warszawa

Czas trwania: 60 minut

Realizacja

Centrum Teatru i Tańca w Warszawie

Teatr Tańca Zawirowania/ Centrum Teatru i Tańca w Warszawie - Adres i dojazd

Ul. Bruna 9, Warszawa

https://www.facebook.com/zawirowania

Kup bilet