Klementyna Umer „Kocham cię, życie” - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos
10 zainteresowanych osób

10,0 / 10

Klementyna Umer „Kocham cię, życie”

10,0/ 10

Klementyna Umer to młoda i niezwykle utalentowana aktorka, na co dzień występuje w spektaklach muzycznych warszawskich teatrów. W swoim recitalu zaprezentuje same evergreeny autorstwa tuzów polskiej piosenki: Agnieszki Osieckiej, Marka Grechuty, Andrzeja Poniedzielskiego, ale przede wszystkim Wojciecha Młynarskiego. Swoją piękną barwą głosu, cudowną polszczyzną i ciekawymi interpretacjami znanych szlagierów sprawia, że piosenki nabierają świeżości, tak jakby były specjalnie dla niej napisane. Tytułowy utwór „Kocham Cię życie” wykonuje lepiej niż sama Edyta Gepert.

Proponujemy Państwu recital Klementyny Umer – „Kocham cię, życie”. Recital składa się z kilkunastu piosenek wyróżniających się świetnymi tekstami i fantastyczną muzyką. Wśród autorów i kompozytorów m.in.: Agnieszka Osiecka, Marek Grechuta, Andrzej Poniedzielski, Janusz Strobel, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Mikuła, Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz, Jerzy Wasowski, ale przede wszystkim Wojciech Młynarski.

Usłyszymy piosenki z lekką nutą melancholii, takie jak „La valse du mal”, „Tak, jak malował pan Chagall”, „Jesienny Pan”, Czas miłości”, jak również te dające wiarę, radosne, jak „Śpiewam”, „La vie en rose”, „Bossa-nova do poduszki”, „Widzę światło” oraz tytułowe „Och, życie, kocham cię nad życie”.

Klementynie towarzyszą wspaniali muzycy, którzy swoim talentem i kunsztem razem z Artystką zabiorą Państwa w barwną muzyczną podróż z piosenką przez życie.

Na scenie występuje Klementyna Umer.

Występują

Twórcy

Klementyna Umer - śpiew

Fabian Włodarek - pianino i akordeon

Kornel Jasiński - kontrabas

Robert Siwak - perkusjonalia

Teatr Stary - Adres i dojazd

ul. Jezuicka 18, Lublin

http://teatrstary.eu/

Kup bilet