Niekończąca się historia - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

8,0 / 10

Niekończąca się historia

Zapraszamy na baśniowy międzypokoleniowy spektakl o krainie fantazji, nieskrępowanej kreatywności, bezpośredniej opowieści i radości – czyli o świecie, który należy zachować; co ocalało – ochronić, a resztę odzyskać i odbudować.

W roku 2022 teatr wraca do Fantazjany, bezbrzeży wyobraźni i do „Niekończącej się historii”, doskonałej książki Michaela Endego – a również do filmu Wolfganga Petersena, legendarnej muzyki i pozytywnych wspomnień. Wraca, ponieważ we wrogim dla fantazji czasie, twórcy pragną stworzyć mapę dróg ratunkowych, poszukać przestrzeni dla dobrego kontaktu i pomarzyć o zdrowych relacjach między rodzicami i dziećmi, pomiędzy rówieśnikami, między obowiązkami a twórczością.

Spektakl będzie inscenizacją Wielkiego Poszukiwania Atreju i wielkiej przygody Sebastiana, ale też próbą odnalezienia się w sytuacji dorosłych, którzy „Niekończącą się historię” poznali w latach 80-tych. Bohaterem adaptacji jest zarówno tamten Bastian – dziś ojciec nastoletniego chłopca – jak i jego syn, młody człowiek, który wyruszy do Fantazjany trzydzieści lat później, śladami naszych dawnych wzruszeń.

Na czarodziejską i formacyjną podróż zapraszają małych i dużych widzów twórcy niezwiązani tylko z teatrem dla dzieci – reżyserka Magda Miklasz, autorka wielokrotnie nagradzanej „Łaumy”, dramaturg Maciej Podstawny oraz autorzy scenografii i kostiumów najważniejszych polskich spektakli, pracujący na najważniejszych krajowych scenach – Mirek Kaczmarek i Grupa Mixer

A rzecz będzie działa się na Targówku – na ulicach, w parkach, blokach i zakamarkach. Oraz w Teatrze Rampa, który jest najlepszym wehikułem dla fantastycznych podróży.

Spektakl rekomendowany dla odbiorców w wieku od 7 lat (do nieskończoności).

Premiera 14 maja 2022

Na scenie występują między innymi Sara Celler-Jezierska, Agnieszka Makowska, Anna Stela, Filip Karaś, Julian Mere, Robert Tondera.

Twórcy

Magdalena Miklasz

REŻYSERIA

Maciej Podstawny

ADAPTACJA, DRAMATURGIA

Mirek Kaczmarek

SCENOGRAFIA

Grupa Mixer

KOSTIUMY

Anna Stela

MUZYKA

Marta Bury

CHOREOGRAFIA

Amadeusz Nosal

VIDEO

Tymoteusz Sarosiek

ASYSTENT REŻYSERKI

Ewa Jabłońska

PRODUKCJA

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Ciekawy spektakl dla dzieci, alee i dorośli znajdą nutki nostalgii. Razi nazwa Fantazjana. Wszyscy przywykli do Fantazji lub Krainy Fantazji

    ma.....@gm...il.com / 22 maja 2022

Teatr Rampa - Adres i dojazd

ul. Kołowa 20, Warszawa

http://www.teatr-rampa.pl/

Kup bilet