Forum Przyszłości Kultury 2023 (26.05 - 28.05) - zdjęcie Forum Przyszłości Kultury 2023 (26.05 - 28.05) - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Forum Przyszłości Kultury 2023 (26.05 - 28.05)

Forum Przyszłości Kultury 2023 odbędzie się 26, 27 i 28 maja w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to: „Praktyki nadziei”. Forum wypełnią debaty, spotkania z aktywistkami i aktywistami, ludźmi kultury i naukowcami, a także działania performatywne i wydarzenia artystyczne.

Wojna w Ukrainie, trzy lata pandemii, rosnące tendencje autorytarne w wielu krajach, niestabilna sytuacja ekonomiczna i kolejne kryzysy. A jednocześnie przykłady niezwykłej solidarności, ruchy protestów, niezgoda na autorytarne zapędy władzy, tożsamościowe przemiany oraz oddolne działania społeczne przynoszące duże zmiany. Tak wygląda krajobraz społeczny i polityczny Europy w 2023 r. Sytuacja ta jest wyzwaniem dla Polski i wszystkich państw regionu, ale też wywołuje nadzieję: zmusza do przemyślenia i przepracowania polityk tożsamości, pamięci, opowiadanych o sobie i przeciwko sobie narracji.

Jak na te zmiany odpowiada kultura? Jaki powinien być nowy projekt kulturalny dla Europy Środkowo-Wschodniej – możliwa nowa mapa wyobraźni?

W trakcie Forum Przyszłości Kultury 2023 chcemy przyjrzeć się społeczeństwom naszego regionu, badać nowe formy solidarnego, wspólnotowego działania obywateli, ich praktyki oporu wobec autorytaryzmów i populizmów, procesy formowania się nowych narracji dotyczących przyszłego kształtu polityki społecznej, kultury i ekonomii. Chcemy też badać, jaką rolę w tych procesach mogą odegrać instytucje kultury.

Dokładny program dostępny na https://forumprzyszloscikultury.pl/2023/kalendarium

Opinie naszych widzów (1)

  • 9,0/ 10

    Spotkania są bardzo ciekawe i w mojej ocenie potrzebne. Wśród wielu tematów, interesujących osób mozna wybrać to, co jest bliższe naszym zainteresowaniom potrzebom. Jestem po dwóch dniach debat i z radośćią czekam na jutrzejsze. Dziś pozostaję pod wrażeniem poznania młodych aktywistów i ich problemów. To wspaniali ludzie!!!!

    pa.....@....pl / 15 października 2022

Teatr Powszechny - Adres i dojazd

ul. Jana Zamoyskiego 20

http://www.powszechny.com/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.