Śmiertelna Pułapka - zdjęcie Śmiertelna Pułapka - zdjęcie Śmiertelna Pułapka - zdjęcie

Średnia ocena

19 oddanych głosów
67 zainteresowanych osób

7,8 / 10

Śmiertelna Pułapka

"Śmiertelna Pułapka" to inteligentnie i komicznie opisana historia misternie zaplanowanego morderstwa. Sidney Bruhl, popularny autor Broadwayowskich thrillerów, pozornie wiedzie szczęśliwe i spokojne życie w swoim domu z Connecticut. W rzeczywistości cierpi na brak weny, co powoduje frustrację i coraz poważniejsze problemy finansowe. Szansę na rozwiązanie swoich problemów widzi w chwili, gdy jego student przysyła mu tekst swojej pierwszej sztuki z prośbą o opinię. Wspólnie z żoną obmyśla plan, który ma zapewnić mu fortunę i wieczną sławę. Nie wszystko idzie jednak po ich myśli. Akcja plącze się, a komiczne i zaskakujące zwroty trzymają w napięciu do finału.

Czy w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko można zapisać elektronicznie, w wielu dobrze strzeżonych kopiach taka intryga jest możliwa? Czy są autorzy, którzy w obawie przed wyciekiem ich tekstu mają tylko jedną, wydrukowaną kopię? Może nie, ale warto zastanowić się, jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć z zazdrości czy chęci zysku. Taka refleksja przyda się w każdych czasach.

"Śmiertelna Pułapka" Iry Levina to jeden z najbardziej udanych kryminałów w historii teatru. Doczekała się hollywoodzkiej ekranizacji z udziałem Michaela Caine'a i Christophera Reeve'a, a na Broadwayu była najdłużej granym przedstawieniem. W ciągu czterech lat od premiery w 1978 roku została wystawiona ponad 1800 razy. Marian Seldes, grająca rolę Myry nie opuściła ani jednego przedstawienia i została wpisana do księgi rekordów Guinessa jako najbardziej wytrwała aktorka.

Na scenie występuje Krzysztof Tyniec jako Sidney, Ewa Telega jako Myra, Wiktor Zborowski jako Porter, Aleksandar Milicević jako Clifford, Magdalena Zawadzka jako Helga.

Twórcy

Reżyseria - Andrzej Strzelecki

Przekład - Małgorzata Maliszewska

Scenografia - Tatiana Kwiatkowska

Oprawa wokalna - Marta Wągrocka

Opinie naszych widzów (10)

 • 10,0/ 10

  polecam,

  sa.....@....pl / 08 lutego 2018

 • 10,0/ 10

  Rewelacja! Spektakl godny polecenia.

  sy.....@....pl / 28 stycznia 2018

 • 10,0/ 10

  Świetne przedstawienie. Niespodziewane zwroty akcji, ogląda się niczym thriller czy kryminał. Do tego humrystyczne dialogi. Zdecydowanie polecam. :)

  bi.....@gm...il.com / 06 grudnia 2017

 • 10,0/ 10

  Wesoło, szybka akcja, świetna gra aktorska.

  an.....@ho...il.com / 08 listopada 2017

 • 9,0/ 10

  zaskakujące zwroty akcji, ciekawa fabuła

  mi.....@....pl / 07 listopada 2017

 • 8,0/ 10

  Bardzo dobry spektakl. Genialna Magdalena Zawadzka!

  pa.....@gm...il.com / 16 listopada 2017

 • 7,0/ 10

  Lepsze recenzje niż przedstawienie. Bez błyskotliwej roli M.Zawadzkiej byłoby słabo.

  ad.....@gm...il.com / 29 stycznia 2018

 • 7,0/ 10

  Doskonale kreacje Zawadzkiej i Zborowskiego, ale Krzysztof Tyniec z trochę męczącą nadekspresją.

  mo.....@gm...il.com / 06 lipca 2017

 • 2,0/ 10

  Intryga prosta i nieciekawa, tresc zadna, humor prawie zaden, warsztat jedynie uczciwy ale tez bez szalu. Polecam tylko jesli ktos naprawde nie ma co robic z czasem.

  AN.....@GM...IL.COM / 28 stycznia 2018

 • 1,0/ 10

  Spektakl nie zachwycił, gra aktorska na słabym poziomie, Gra K. Tyńca mnie zmęczyła, natomiast M. Zawadzka i W.Zborowski jak zwykle na wysokim poziomie. Generalnie oceniam bardzo słabo.

  et.....@....pl / 28 stycznia 2018

Teatr Palladium - Adres i dojazd

ul. Złota 9, Warszawa

http://www.teatrpalladium.com/

Kup bilet