Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie Baba-Dziwo - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy
21 zainteresowanych osób

5,0 / 10

Baba-Dziwo

Brawurowa, groteskowa, naszpikowana ironicznymi aluzjami i niezwykle aktualna satyra polityczna Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, napisana na zamówienie jednego z teatrów na kilkanaście miesięcy przed wybuchem II wojny światowej i grana w Warszawie jeszcze 31 sierpnia oraz 1 września 1939 roku. "Baba-Dziwo" to odpowiedź autorki na szerzącą się wokół hitlerowską gorączkę – wizja totalitarnego świata i ludzi walczących w nim o przetrwanie: konformistów, moralnych dziwolągów, odszczepieńców… Wystawiona po raz pierwszy, wywołała na widowni salwy horrorycznego śmiechu. Czy po blisko 80 latach efekty będą podobne?

Na scenie występują między innymi Karolina Głąb, Oliwia Nazimek, Ildefons Stachowiak, Janusz Andrzejewski, Dorota Abbe, Mariusz Puchalski.

Czas trwania: 130 minut
Źródło zdjęcia: fot. Jakub Wittchen

Realizacja

Adaptacja, reżyseria: MARIA KWIECIEŃ

Scenografia, kostiumy: MIREK KACZMAREK

Muzyka: MICHAŁ SIWAK

Inspicjent: JÓZEF PIECHOWIAK

Opinie naszych widzów (1)

  • 2,0/ 10

    Spektakl słaby, bezsensowne i miałkie, nic nie wnoszące dialogi. Reżyserka przekombinowała i zmieniła na niekorzyść oryginał. Niewykorzystany potencjał dobrych aktorów. Nieuzasadnione chwile zbyt długo trwającej ciszy. Niepotrzebne sceny fizjologicznych czynności Validy. Najgorszy spektakl na jakim byłem w Teatrze Nowym.

    pa.....@gm...il.com / 21 stycznia 2019

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.