1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Poznaniu wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Poznaniu, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Poznaniu możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Bilety i repertuar Teatr Muzyczny w Poznaniu

Brak wydarzeń w najblizszym czasie.

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Początki historii Teatru Muzycznego w Poznaniu sięgają lat 50. XX wieku, kiedy "Wiktoria i jej huzar" – sztuka Pála Abraháma 20 maja 1956 roku zapoczątkowała działalność artystyczną Państwowej Operetki Poznańskiej. W zniszczonym przez wojnę Poznaniu trudno było znaleźć przestrzeń odpowiadającą potrzebom profesjonalnego teatru. Ostatecznie Operetkę ulokowano w siedzibie Ligii Przyjaciół Żołnierza przy ulicy Niezłomnych. Zbigniew Szczerbowski – inicjator jej utworzenia, a zarazem główny reżyser, swoją funkcję piastował zaledwie rok. W tym krótkim czasie zdążył jednak skompletować cały zespół artystyczny. Jego zaproszenie przyjęli soliści, których nazwiska uchodziły za znaczące w świecie polskiej operetki: Izabela Ferency, Irena Schulz-Kruk, Ludmiła Szwabowicz, Erika Wosińska, Jerzy Golfert, Janusz Golc... Oprócz znanych artystów do pracy zaangażowano również uczniów i studentów szkół muzycznych oraz śpiewaków i tancerzy amatorów. Z końcem sezonu 1972/73 rolę dyrektora przejął Henryk Olszewski – aktor i reżyser. Najbardziej cenionym przez niego gatunkiem była komedia muzyczna, naturalnym zatem wyborem okazała się zmiana nazwy Poznańskiej Operetki na Teatr Muzyczny. Konsekwentnie realizował swe zamierzenia; w myśl jego koncepcji tekst miał stać się równorzędnym partnerem dla muzyki. Innowacją, która wzbudziła niezadowolenie odbiorców, było wprowadzenie komedii muzycznych kosztem – królujących dotychczas – operetek. Poczynione zmiany spotkały się ze zrozumieniem ze strony krytyki, która podkreślała: „udane próby zmiany profilu operetkowego w teatr muzyczny, odpowiadający potrzebie kształtowania artystycznego smaku rozrywkowo nastawionej publiczności”. Z początkiem stycznia 2013 dyrekcję Teatru objął Przemysław Kieliszewski, prawnik z wykształceniem muzycznym, menadżer kultury, który stawia na teatr muzyczny w szerokim rozumieniu – od klasycznej operetki poprzez koncerty, wieczory muzyczno-poetyckie, spektakle edukacyjne, przedstawienia dla dzieci i młodzieży po musicale. Największymi wyzwaniem nowej dyrekcji, oprócz budowania jakości artystycznej każdego dnia, jest doprowadzenie do rozbudowy lub zmiany lokalizacji Teatru, a także pozyskanie finansowania produkcji musicali drugiej generacji; produkcji, których realizacja w Poznaniu i w Wielkopolsce jest długo oczekiwana. Bilety i wejściówki do Teatru Muzycznego w Poznaniu w najlepszych cenach kupić można za pomocą portalu www.kicket.com (dawne eWejściówki.pl).

Nie wiesz na co się wybrać?

Zadzwoń do nas, pomożemy!