Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie Alicja w Krainie Czarów - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów
13 zainteresowanych osób

7,1 / 10

Alicja w Krainie Czarów

Czy do tego, by znaleźć się w krainie snu potrzeba cudu? A może jedynie wyobraźni i przekonania, że to właśnie za jej sprawą dziecięcy pokój jest w stanie przemienić się w przestrzeń fikcji i nonsensu? Gdy zabawą rządzi dziecko, ucieczka od realności jest równie prawdopodobna, co szczęśliwy powrót do codziennego życia.

Adaptację angielskiej powieści, dla dzieci i dorosłych, Lewisa Carrolla pt. Alicja w Krainie Czarów, należącej do klasyki światowej literatury, przygotowuje wybitny reżyser, Aleksiej Leliawski. Podróż, która przyniesie niespodzianki nie tylko tytułowej bohaterce, odbywać się będzie w planie lalkowym i aktorskim.

Na scenie występują między innymi Tomasz Mazurek, Olga Ryl-Krystianowska, Beata Duda-Perzyna, Wojciech Pałęcki, Mirosława Płońska-Bartsch, Anna Andrzejewska.

Źródło zdjęcia:

Realizacja

Przekład: Małgorzata Buchalik

Adaptacja i reżyseria: Aleksiej Leliawski

Scenografia i lalki: Martyna Kander

Muzyka: Paweł Piątek

Asystent reżysera: Mirosława Płońska-Bartsch

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  Wspaniale angażuje wyobraźnię, momentami nostalgiczny poprzez obraz i muzykę ale też wciąga w subtelną zabawę purnonsensem. Piękna powściągliwa w kolorystyce scenografia. Wielkie uznanie dla bardzo młodej aktorki, która jako Alicja wspaniale sprostała partnerskiej grze z dorosłymi animując przy tym lalki.

  jo.....@au...af.pl / 16 lutego 2021

 • 5,0/ 10

  Słaby głos w pewnych partiach.

  ag.....@gm...il.com / 12 marca 2021

 • 4,0/ 10

  Miałam większe oczekiwania...na scenie panował chaos, ciężko było się zorientować co się dzieje dorosłym, a co dopiero dzieciom. W dodatku fatalnie nagrane, głównej bohaterki nie było słychać w ogóle, a szkoda, bo miała w sobie ten urok, który powinna mieć Alicja. Niepotrzebna też moim zdaniem była postać Carolla, umniejszył tylko rolę Alicji. Na plus drewniana, naturalna scenografia, bez przebodźcowywania, w ładnej tonacji, choć niektóre lalki były tak małe, że ciężko je było zauważyć. Weronika Wachowska zdecydowania najjaśniejszym punktem tego spektaklu

  ka.....@gm...il.com / 01 marca 2021

 • 1,0/ 10

  Spektakl nie wiadomo dla kogo, dzieci się nudzą, dorośli czekają na sens, którego nie ma...

  be.....@tl...en.pl / 11 grudnia 2018

Teatr Lalka - Adres i dojazd

Palac Kultury i Nauki
Plac Defilad 1
00-901 Warszawa

http://www.teatrlalka.pl/pl

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.