Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie Kanał Polska - zdjęcie

Średnia ocena

8 oddanych głosów

7,9 / 10

Kanał Polska

„Kanał Polska”. Nowa, oryginalna propozycja na rynku mediów w Polsce. Stacja zasypująca przepaść między telewizją tradycyjną a nietradycyjną. Niesprawdzone newsy, kanapowe rozmowy o sprawach ostatecznych, koncert sąsiedzkich zło-życzeń… Jednym zdaniem: wszystko za co kochamy telewizję. Poznajcie naszą nową ramówkę – PREMIERA już 18 lutego!

A teraz na poważnie. „Kanał Polska” to program komediowy stworzony przez Wojtka Fiedorczuka, Katarzynę Kasię, Michała Kempę i Grześka Markowskiego. Co ich łączy? Sporo, ale chyba najważniejsze są doświadczenia telewizyjne i poczucie humoru.

Artyści tworzą nieistniejącą stację telewizyjną a przy okazji satyrę na konwencje i formaty znane ze srebrnego ekranu. Biorą udział w bezsensownych teleturniejach, płaczą nad życiem ludzi, którzy ich nie obchodzą, pokazują, co naprawdę mówiliby politycy, gdyby było im wolno, tworzą fake newsy i niesprawdzone prognozy pogody.

A wszystko przy stuprocentowej oglądalności według jedynych właściwych sondaży – tych najtańszych i zakłamujących rzeczywistość. Publiczność będzie miała okazję przyjrzeć się z bliska telewizji pokazywanej na żywo w teatrze oraz zajrzeć za jej kulisy.

Pamiętajcie jednak, że głośny śmiech i absurdy codzienności mogą przynieść rzadką perspektywę podejrzenia czegoś i kogoś – również siebie – z boku, a samym twórcom dać okazję do „wynurzeń z kanałów” i wysłania w kierunku słuchających własnych przesłań.

_____

Inteligentna satyra na telewizję, korzystająca z jej formatów i narzędzi, ośmieszająca dzisiejsze fenomeny medialne i społeczne. Jest tu trochę polityki, ale ważniejsze jest wyśmiewanie różnych odmian zakłamania, hipokryzji i zwykłej głupoty. (…) Formalnie to dynamiczne połączenie elementów teatru, kabaretu, stand-upu i improwizacji, zagrane z werwą i swobodą.

Przemysław Gulda | @guldapoleca

Wszystko, co tutaj się dzieje, jest hiperbolizowane, odwrócone ogonem i – co bardzo ważne – pozbawione jakiejkolwiek politycznej agitacji czy nawet „mrugnięcia okiem” w którąkolwiek stronę.

Mocą spektaklu jest po prostu charyzma i pomysłowość twórców, do których należy koncepcja, scenariusz oraz wykonanie. Naturalność i subtelność Katarzyny Kasi, słoneczna radość Grzegorza Markowskiego, chroniczne zagubienie Wojciecha Fiedorczuka oraz Michała Kempy tworzą atmosferę, w której widz po prostu czuje, że został zaproszony do wspólnej zabawy.

Agnieszka Borelowska | Emisja polskości, Dziennik Teatralny, styczeń 2023

Na scenie występuje Wojciech Fiedorczuk, Katarzyna Kasia, Michał Kempa, Grzegorz Markowski.

Czas trwania: 110 minut
Źródło zdjęcia: Marta Ankiersztejn

Realizacja

Opieka reżyserska: Aneta Groszyńska, Grzegorz Więckowski

Scenografia: Mirek Kaczmarek

Kostiumy: Grzegorz Więckowski

Dźwięk: Jędrzej Rosa

Oprawa graficzna: Justyna Sokołowska

Reżyseria video: Emi Buchwald

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Uczta intelektualna

  dm.....@....pl / 23 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Spędziliśmy bardzo fajny wieczór. Obsada gwarantowała wysoki poziom. Dziękujemy serdecznie

  ha.....@gm...il.com / 07 marca 2023

 • 8,0/ 10

  Obsada, w 100% nie aktorska, świetnie poradziła sobie na scenie teatralnej.

  ev.....@gm...il.com / 22 kwietnia 2023

Teatr Komedia - Adres i dojazd

ul. Słowackiego 19a, Warszawa

http://www.teatrkomedia.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.