Grzeczna - zdjęcie Grzeczna - zdjęcie Grzeczna - zdjęcie Grzeczna - zdjęcie Grzeczna - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
4 zainteresowane osoby

9,3 / 10

Grzeczna

Lusia jest mądrą, ładną, cichą i przede wszystkim bardzo, bardzo grzeczną dziewczynką. Dzieckiem idealnym. Jak wygląda jej dzień? Wstaje rano, myje ząbki, zjada śniadanie, ubiera się i idzie z tatą do szkoły. Tam cichutko i grzecznie słucha i zapisuje, potem w domu odrabia lekcje, składa swoje rzeczy, ćwiczy, myje się i kładzie spać. Nic specjalnego. Tylko czasem musi z kimś porozmawiać… Kim są towarzysze Lusi? O czym z nią rozmawiają? Co się stało, kiedy w szkolnym „talent show” Lusia zaśpiewała piosenkę o wiośnie? I czy coś może grozić tak bardzo grzecznej dziewczynce?

Spektakl powstał na podstawie książki norweskiej pisarki i psycholożki Gro Dahle. Porusza ona kwestię nierealnie wysokich oczekiwań stawianych dzieciom przez dorosłych. Ukazuje mechanizmy, które ograniczają prawdziwy rozwój osoby poprzez narzucenie stereotypowej roli grzecznej, czystej, ładnej dziewczynki, wzorowej córeczki i uczennicy. Gro Dahle, a za nią twórcy spektaklu, w symboliczny sposób pokazują konsekwencje wychowania, które nie uwzględnia emocji i ważnych potrzeb małego człowieka. W tej historii rodzice dowiadują się czegoś nowego o sobie, a Lusia zyskuje siłę i własny głos.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 8. roku życia.

Na scenie występują między innymi Malwina Czekaj jako Mama Lusi/Myszka, Marcin Marcinowicz jako Tata Lusi/Kocyk, Marek Zimakiewicz jako Leoś/Dzieci w szkole, Elżbieta Bieda jako Nauczycielka, Hanna Kinder-Kiss jako Babcia Matylda, Izabela Zachowicz jako Lusia.

Czas trwania: 100 minut

Zwiastuny

Występują

Malwina Czekaj - zdjęcie

Malwina Czekaj
Mama Lusi/Myszka

Marcin Marcinowicz - zdjęcie

Marcin Marcinowicz
Tata Lusi/Kocyk

Marek Zimakiewicz - zdjęcie

Marek Zimakiewicz
Leoś/Dzieci w szkole

Elżbieta Bieda - zdjęcie

Elżbieta Bieda
Nauczycielka

Hanna Kinder-Kiss - zdjęcie

Hanna Kinder-Kiss
Babcia Matylda

Realizacja

Autor: Gro Dahle

Adaptacja: Malina Prześluga

Reżyseria: Maria Żynel

Scenografia: Marcin Bikowski

Muzyka: Michał Siwak

Reżyseria światła: Jaime Daniel Sanjuan-Ciepielewski

Asystent reżysera: Hanna Kinder-Kiss

Teatr Baj - Adres i dojazd

ul. Jagiellońska 28, Warszawa

http://teatrbaj.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.