Ruch w Instytucie 2019 - Karnet na Cykl Jesienny - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

10,0 / 10

Ruch w Instytucie 2019 - Karnet na Cykl Jesienny

Ruch w Instytucie to cykliczne zajęcia z ruchu i świadomości ciała, mające na celu rozwijanie umiejętności oraz zwiększanie wiedzy o współczesnej choreografii i tańcu w praktyce. Zajęcia kierujemy do profesjonalnych aktorów scen tradycyjnych, performerów, teoretyków oraz ludzi teatru, jak również amatorów, chcących rozwijać swoje umiejętności pracy z ciałem i ruchem. Nie wymagamy wcześniejszego przygotowania tanecznego.

Warsztaty prowadzone są zarówno przez choreografki zrzeszone w Centrum w Ruchu, jak również przez zaproszonych do programu gości – co miesiąc inny twórca dzieli się swoimi metodami pracy. Spotkania mają charakter dwugodzinnych lekcji, podczas których spotykają się profesjonaliści i amatorzy, środowisko teatralne ze środowiskiem tanecznym. Wspólne działanie i wzajemna inspiracja sprzyjają wymianie doświadczeń i wypracowywaniu nowych modeli pracy w teatrze i tańcu. Zachęcamy do regularnego uczestnictwa, ale dopuszczamy możliwość udziału w pojedynczych zajęciach.

HARMONOGRMA CYKLU JESIENNEGO:

ODDECH, ZAMKNIĘTE OCZY, EKSPLOZJA: ĆWICZENIA CHOREOGRAFICZNE

9, 16, 23, 30 września 2019

Marta Ziółek (w zastępstwie za Magdę Ptasznik)

Hybrydowa technika wzmacniająca świadomość ciała, jego siłę, energię i uważność. Holistyczne spotkanie ze sobą i swoim ciałem oraz transowa praktyka taneczna. Praca z oddechem, głosem i emocjami - rusz się, reaguj, czuj i doświadczaj.

MATERIALNOŚĆ I WYOBRAŹNIA CIAŁA

7, 14, 21, 28 października 2019

Karolina Kraczkowska

Analityczna praca z fizycznością bazująca na doświadczeniu materialności ciała. Rola praktyki i obserwacji w znalezieniu porozumienia i nawiązania kontaktu. Poznawanie natury i charakteru intensywnej pracy fizycznej nad ciałem.

RE-DEFINIOWANIE FIZYCZNOŚCI PRZEZ PRAKTYKĘ BYCIA

4, 12, 18, 25 listopada 2019

Aleksandra Borys

Anatomia i kinetyka ruchu, praktyka obserwacji i uważności w postrzeganiu ciała. Aktywne bycie, pogłębianie świadomości zmysłów w rozwoju fizyczności.

DWUTAKT. TANIEC JAKO GRA ZESPOŁOWA

2, 9, 16 grudnia 2019

Weronika Pelczyńska

Praca nad koordynacją, rytmem i swobodą ciała w ruchu. Rozwijanie umiejętności współdziałania z innymi w improwizacji i fizycznej manipulacji. Indywidualna obecność ciała w odniesieniu do działań innych osób.

Realizacja

PROWADZĄCY:

Marta Ziółek

Karolina Kraczkowska

Aleksandra Borys

Weronika Pelczyńska

Instytut Teatralny - Adres i dojazd

ul. Jazdów 1, Warszawa

http://www.instytut-teatralny.pl/

Kup bilet