LAVAGEM | Alice Ripoll |Brazylia | Premiera polska| Festiwal C/U - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,0 / 10

LAVAGEM | Alice Ripoll |Brazylia | Premiera polska| Festiwal C/U

Wiek 14 +

Dostępność: osoby na wózku, dysfunkcja słuchu. Daj nam znać, z czego chcesz skorzystać na bow@cialoumysl.pl

Po spektaklu spotkanie z artystami, rozmowa w j. ang.

***

„Lavagem” znaczy „czyszczenie”. Brazylijscy tancerze za pomocą prostych rekwizytów – wiader, wody i mydła –krytycznie eksplorują akt (o)czyszczenia. Poddają mu m.in. czarne ciało oraz jego sceniczne, kulturowe i historyczne wzorce. Artyści wystąpią w Polsce po raz pierwszy. .

Alice Ripoll (1979) choreografka. Urodziła się w Rio de Janeiro, w wieku 21 lat zaczęła studiować psychoanalizę, a następnie, zainteresowana możliwościami ciała i badaniami nad ruchem, podjęła studia taneczne. Ukończyła szkołę Angel Vianna – centrum tańca i rehabilitacji ruchowej i od tej pory pracuje jako choreografka. W swoich pracach podejmuje problemy istotne społecznie i politycznie. Zrealizowała wiele spektakli, łącząc obszar tańca współczesnego i stylów miejskich, w kilku również wystąpiła. Prowadzi dwa zespoły: REC i SUAVE, pracuje także z aktorami i artystami cyrkowymi.

Cia REC to grupa artystów wywodzących się z faweli – brazylijskich dzielnic biedy. Jej historia sięga roku 2007, gdy Alice Ripoll na zamówienie organizacji pozarządowej prowadziła zajęcia taneczne dla młodych ludzi z faweli Chácara do Céu w Rio de Janeiro. Mieli oni wówczas około 18 lat, tworzyli grupę hip-hopową i pragnęli wejść w świat tańca współczesnego. Finansowanie szybko się skończyło, ale grupa kontynuowała spotkania z Alice. Po serii prób w starym kościele powstała praca, która trafiła do programu Panoramy – jednego z największych festiwali tańca współczesnego w Brazylii. Dziś spektakle Cia REC pokazywane są na całym świecie.

***

Każdy uczestnik, biorący udział w Festiwalu Ciało/Umysł (C/U) organizowanym przez Fundację Ciało/Umysł w Warszawie / wyraża zgodę na rozpowszechnianie, w celach promocji i archiwizacji C/U, swojego wizerunku w filmach i zdjęciach zrealizowanych podczas wydarzeń, w których dobrowolnie uczestniczył zgodnie z art. 81 ustawy z dnia 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006r. nr 90,poz. 631,z późniejszymi zmianami) W przypadku braku takiej zgody prosimy uczestnika o kontakt z Biurem Obsługi Widza C/U przed rozpoczęciem wydarzenia, w którym dobrowolnie uczestniczy.

Czas trwania: 70 minut

Zwiastuny

Występują

Alan Ferreira, Hiltinho Fantástico, Katiany Correia, Rômulo Galvão, Tony Hewerton, Tamires Costa

Twórcy

Reżyseria, choreografia: Alice Ripoll PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!

Pomysł: Alan Ferreira

Wykonanie: Alan Ferreira, Hiltinho Fantástico, Katiany Correia, Rômulo Galvão, Tony Hewerton, Tamires Costa

Kierowniczka produkcji: Natasha Corbelino | Corbelino Cultural

Asystentka produkcji, asystentka planu: Thais Peixoto

Asystentka artystyczna: Laura Samy

Zdjęcia: Renato Mangolin

Scenografia: Raquel Theo

Rekwizyty do makijażu: Cleber de Oliveira

Projektantka kostiumów: Paula Ströher

Reżyseria światła: Tomas Ribas

Technik światła: Nadja Naira

Dystrybucja: ART HAPPENS

Wsparcie: Rafael Machado Fisioterapia

Koprodukcja: Kunstenfetivaldesarts, PACT Zollverein, Kaserne Basel, Wiener Festwochen, Julidans, Festival de la Cité w Lozannie, Passages Transfestival, Romaeuropa Festival oraz Teatro di Roma – Teatro Nazionale, Festival d’Automne w Paryżu

Premiera: 21.06.2021

Fundacja Ciało/Umysł - Adres i dojazd

https://cialoumysl.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.