AKADEMIA TAŃCA ZAWIROWANIA:

Średnia ocena

12 oddanych głosów

9,9 / 10

AKADEMIA TAŃCA ZAWIROWANIA: "INSIDE GOSPEL" Magdalena Wójcik & Stefano Otoyo

Inside Gospel - to spektakl grupy projektowej prowadzonej przez Stefano Otoyo oraz Magdalena Wójcik, nad którym nasi studenci pracowali 2 miesiące. Spektakl ten opowiada o podróży w głąb siebie, gdzie jeśli dobrze się przyjrzymy, kto wie- może uda nam się znaleźć nasza własna melodie.

Spektakl jest inspirowany głównie przeżyciami choreografów oraz studentów. Natomiast początkiem do podjęcia pracy nad tym spektaklem były dwa seriale: "Inside Job" oraz "Midnight Gospel", które według prowadzących przekazują wiele wartościowych treści nad tym jak działa nasze społeczeństwo. A wszystko to w sposób dosłowny jak i tragikomiczny.

Pytania jakie sie nasuwaja to: Jak ogromna prace należy wykonać nad sobą i czy w ogóle jest to możliwe aby dojść do modnego w tym momencie pojęcia- "oświecenie".

Jak w całej walce z samym sobą oraz niekiedy z systemem - nabrać dystansu. I co jest ważniejsze sama podróż czy cel.

Studenci podczas zajęć mogli dowiedzieć się:

Jak można stworzyć bazę choreograficzna aby w kolejnym kroku ja zdekomponować a następnie wykonać w nowej linii logicznej.

Jak na podstawie wolnej improwizacji wybrać ciekawe elementy i na jej bazie stworzyć scenę.

Jak pracować z głosem a pozniej przełożyć go na ruch.

Jak inspirować się różnymi stylami tanecznymi i przełożyć je na język teatru tańca.

Jak pracować w nowoczesnym myśleniu że ruch i pomysł na niego może wychodzić od tancerza / studenta a dopiero pozniej pod okeim choreografa moze ona byc pokierowany w odpowiednia strone.

I wiele wiele innych.

Coś o naszych prowadzących:

Magdalena oraz Stefano sa zawodowymi tancerzami od wielu lat. Magdalena jest tancerka teatru tańca gdzie posługuje się głównie językiem tańca współczesnego, natomiast Stefano w teatrze posługuje się technikami improwizacji powiązanych z tańcem hip hop.

Razem tworza duet pod nazwa CoDa Movement czyli - Conscience, Dance and Movement. Od ponad 3 lat starają się przekazywać swoim studentom wiedzę na temat samorozwoju fizycznego oraz mentalnego poprzez takie techniki jak: Taniec współczesny, taniec hip hop, Improwizacja, Medytacja, techniki masaży leczniczych Shiatsu i Dien Chan oraz Yoga.

Oboje mają za sobą prace nad choreografiami. Magdalena głównie w projektach grupy Projektowej Sopockiego Teatru Tańca, Grupy Projektowej w Gdańskiej szkole tańca, projektów choreograficznych na Sycylii oraz własnych prac takich jak: "Domówka" we współpracy z Joanna Czajkowska. W dodatku Magdalena w swojej karierze pracowała z choreografami, którzy pozwolili jej na to aby sama tworzyła ruch do swojej postaci, po czym były one kierowane dalej pod okiem twórcy spektaklu. Stefano zajmował się głównie choreografiami dla tancerzy hip hop, które wygrywały konkursy rzymskich scen hip hopowych. Pracował również przy wielu produkcjach telewizyjnych oraz z gwiazdami włoskiego popu, gdzie do opanowania bylo bardzo duzo choreografii w krótkim czasie.

Projekt tym mozna nazwac nie tylko- projektem ogólnopolskim, ponieważ biorą w nim udział osoby które dojeżdżają na zajęcia np z Krakowa, ale również międzynarodowym, ponieważ zawitają w nim studenci z Rzymu i będzie ich aż czwórka !

Taniec i Kreacja:

Agnieszka Żechowska

Alicja Skopinksa

Aneta Parciak

Julia Głowacka

Joanna Gabrysiak

Kasia Gołąbek

Łukasz Rochna

Magda Stefańska

Maria Kresa

Michalina Nowak

Ola Śledź

Paulina Kurdziel

Żaneta Palica

Emanuela Vomaro

Emanuele Sacca

Simone Galante

Luca Andrea Borzacchini

Choreografia: Magdalena Wójcik, Stefano Otoyo

Czas trwania: 60 minut

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Cudownie się bawilam. Duża i świwtna praca zespołowa. Polecam bardzo!!!

    Sa.....@gm...il.com / 20 marca 2023

Centrum Teatru i Tańca Zawirowania - Adres i dojazd

Ul. Bruna 9, Warszawa

https://www.facebook.com/zawirowania

Kup bilet