Woyzeck - zdjęcie

Średnia ocena

3 oddane głosy
10 zainteresowanych osób

9,0 / 10

Woyzeck

W małym miasteczku dochodzi do tajemniczego morderstwa ze szczególnym okrucieństwem. Pozorny spokój panujący w miejscowości znika, kiedy znaleziony zostaje trup Marii, matki dwuletniego dziecka. Główne podejrzenia padają na Woyzecka, partnera zabitej kobiety. Sprawa okazuje się jednak nieoczywista. W wirze wzajemnych podejrzeń i rosnącego niepokoju fakty ujawniają nie tylko możliwego sprawcę, ale także – a może przede wszystkim – mechanizmy, które generują opresję doprowadzającą jednostkę do wielorako pojmowanej ostateczności. Pragnienie sprawiedliwości okazuje się utopią, a dobre intencje prowadzą w końcu do rozpadu świata.

Dramat Büchnera nigdy nie został skończony, a scen nie ułożono w docelowej kolejności. Wymaga to od wydawców i interpretatorów podejmowania każdorazowo decyzji w zakresie kolejności zdarzeń. Twórcy spektaklu podążają za oryginałem i wbrew dotychczasowym strategiom inscenizowania WOYZECKA nie rozstrzygają trwale tej kwestii, ale zmieniają spektakl w grę, w którą wpisują losowość i możliwość wyboru alternatywnych wariantów przebiegu poszczególnych sytuacji. Jaki będzie jej wynik?

Na scenie występują między innymi Weronika Asińska, Maria Rybarczyk, Martyna Zaremba-Maćkowska, Sebastian Grek, Paweł Hadyński, Michał Kocurek.

Twórcy

Przekład: BARBARA WITEK-SWINARSKA

Reżyseria i dramaturgia: ZDENKA PSZCZOŁOWSKA

Scenografia: ANNA ORAMUS

Kostiumy: MAGDALENA MUCHA

Muzyka: ANDRZEJ KONIECZNY

Video: NATAN BERKOWICZ

Choreografia: OSKAR MALINOWSKI

Reżyseria świateł: KLAUDYNA SCHUBERT

Inspicjentka: AGNIESZKA RYDELLEK

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.