Holoubek syn Picassa - zdjęcie Holoubek syn Picassa - zdjęcie Holoubek syn Picassa - zdjęcie Holoubek syn Picassa - zdjęcie

Holoubek syn Picassa

Żwirek i Muchomorek, Krokodyl Giena, Piaskowy Dziadek… Co stało się z ikonami komunistycznych filmów animowanych? Gdzie podziali się ci swojscy, choć nieco przaśni bohaterowie naszego dzieciństwa? Wyparci przez amerykańskie i japońskie kreskówki – dokąd udali się na wygnanie? Czy przysługuje im emerytura? A może dodatek za wysługę lat?

Jest miejsce, w którym da się ich jeszcze spotkać. Wszystkich, którzy chcieliby sprawdzić, co stało się z postaciami, które przez całe dekady zaludniały naszą dziecięcą wyobraźnię, zapraszamy na wizytę w specjalnym ośrodku internowania, gdzie wiodą one spokojne, bezpieczne, choć nieco pozbawione atrakcji życie…

O czym jest HOLOUBEK SYN PICASSA? O wolności. Wywalczyliśmy ją, jest na wyciągnięcie ręki, ale nie umiemy z niej korzystać. O naszej historii lat ostatnich.

O tym, że PRL nie był ani zły, ani dobry, albo że był i zły, i dobry, ale już się skończył, więc może dajmy mu/sobie spokój i nauczmy się patrzeć w przyszłość, biorąc z doświadczeń polskich to, co dobre, a rezygnując z tego, co nie wyszło. O tym, co się dzieje z ludźmi, którzy przestają być potrzebni. W kilku słowach: o Polsce dzisiejszej.

Spektakl powstał we współpracy z Akademią Teatralną w Warszawie w ramach 5. edycji „SCENY DEBIUTÓW”

Na scenie występują między innymi Michał Grudziński, Zbigniew Grochal, Przemysław Chojęta jako (gościnnie), Zbigniew Waleryś jako (gościnnie), Andrzej Lajborek, Małgorzata Łodej-Stachowiak.

Czas trwania: 65 minut

Twórcy

Reżyseria: JULIA SZMYT

Scenografia: WERONIKA SZYMAŃSKA, MAŁGORZATA PAWŁOWSKA, MARTYNA HOŚCIŁŁO

Kostiumy: MATEUSZ JAGODZIŃSKI

Muzyka: ADAM BRZOZOWSKI

Inspicjentka: HANNA KUJAWIAK

Głosu użyczyli:

IRENA DUDZIŃSKA

ADAM BRZOZOWSKI

MARIUSZ PUCHALSKI

ILDEFONS STACHOWIAK

Teatr Nowy - Adres i dojazd

ul. Dąbrowskiego 5, Poznań

http://teatrnowy.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.