Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie Hamlet we wsi Głucha Dolna - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,1 / 10

Hamlet we wsi Głucha Dolna

Coś niezwykłego musi dziać się we wsi Głucha Dolna, skoro z wizytą wybiera się do niej sam premier. Ten premier, z Jedynej Słusznej Partii. Za namową pochodzącego ze wsi posła Mariana Bukary lokalna społeczność postanawia przygotować na tę okazję występ artystyczny. Jego kanwą staje się – zupełnie przypadkowo – „Hamlet” Szekspira. A może to jednak nie przypadek, skoro losy bohaterów z każdym dniem coraz bardziej przypominają historie postaci z tragedii o duńskim księciu?

Jak zebrana naprędce trupa aktorska, złożona z mieszkańców wsi, którzy ostatni raz występowali w szkolnych jasełkach, poradzi sobie z najważniejszym dramatem w historii teatru? Kto złapie się w hamletowską „pułapkę na myszy”? Czy ikoniczny dylemat: „być albo nie być” znajdzie rację bytu w świecie dotacji i dopłat do hektara?

Spektakl w reżyserii Roberta Talarczyka przenosi akcję jugosłowiańskiej tragikomedii Ivo Brešana do czasów współczesnych. Do miejsca nieokreślonego, które wydaje się jednak dziwnie znajome. Sztuka staje się tym samym próbą znalezienia odpowiedzi na pytania o ponadczasowe mechanizmy władzy, tak doskonale opisane przez Szekspira, które w XXI wieku w całkiem poważny sposób prowadzą do absurdu, a potem już tylko go eskalują…

Na scenie występują między innymi Przemysław Dąbrowski, Barbara Dembińska, Maciej Kobiela, Agnieszka Korzeniowska, Dariusz Kowalski, Michał Kruk.

Zwiastuny

Twórcy

Autor: Ivo Brešan

Reżyseria: Robert Talarczyk

Adaptacja tekstu | dramaturgia: Miłosz Markiewicz

Scenografia | kostiumy | reżyseria światła: Justyna Łagowska

Muzyka: Miuosh

Asystent reżysera: Konrad Michalak

Inspicjentka: Agnieszka Choińska

Identyfikacja graficzna: Ola Jasionowska

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Hamlet we wsi Głucha Dolna". Już dawno nie widziałam tak dobrego spektaklu. Polecam wszystkim. I jeszcze słówko - tu nie ma słabej roli, ale zwróćcie uwagę na brawurową, znakomitą grę Pauliny Walendziak. Brawo!

  na.....@....pl / 10 września 2023

 • 10,0/ 10

  Jestem bardzo zadowolona z wyboru. Sporo śmiechu, ale i przemyśleń. Nie dla osób którym przeszkadzają przekleństwa.

  no.....@gm...il.com / 03 kwietnia 2023

 • 10,0/ 10

  Ok polecam

  pa.....@gm...il.com / 11 marca 2023

 • 9,0/ 10

  Świetna gra aktorska oraz cały zamysł przedstawienia

  d......@gm...il.com / 13 marca 2023

 • 9,0/ 10

  Dobre tempo, cięty język, świetna aranżacja sceny.

  ew.....@....pl / 27 lutego 2023

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka w Łodzi - Adres i dojazd

http://www.nowy.pl/

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.