KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA AKADEMII MUZYCZNEJ W ŁODZI | Astor Piazzolla Cztery Pory Roku - zdjęcie KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA AKADEMII MUZYCZNEJ W ŁODZI | Astor Piazzolla Cztery Pory Roku - zdjęcie

KONCERT Z OKAZJI ŚWIĘTA AKADEMII MUZYCZNEJ W ŁODZI | Astor Piazzolla Cztery Pory Roku

Estaciones Porteñas Piazzolli, inaczej zwane Cztery pory roku Buenos Aires, to zbiór czterech utworów napisanych w rytmie tanga, które początkowo przeznaczone były na skrzypce, fortepian, gitarę elektryczną, kontrabas i bandoneon, czyli standardowy skład zespołu kompozytora – Tango nuevo. W 2009 roku rosyjski dyrygent Leonid Desyatnikov stworzył zupełnie nową aranżację na skrzypce solo z towarzyszeniem orkiestry, która poprzez cytaty zaczerpnięte z dzieła Vivaldiego stanowiła idealny pomost oraz niezwykle interesujące połączenie utworu barokowego z XX-wiecznymi ognistymi, pełnymi energii tangami Piazzolli.

WOJCIECH NIEDZIÓŁKA

Półfinalista i najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski podczas 16. Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu (2022). Wielokrotnie uznawany był za jedną z ciekawszych osobowości artystycznych, jakie publiczność mogła oceniać podczas konkursowych zmagań.

Choć jest studentem dopiero I roku Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie skrzypiec Łukasza Błaszczyka (u którego uczył się już w szkole muzycznej II stopnia w Warszawie), ma na swoim koncie liczne sukcesy poprzedzające udany występ podczas poznańskiego konkursu.

Skrzypek jest zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Georga Philippa Telemanna w Poznaniu, ogólnopolskich konkursów – Pamięci Aleksandry Januszaitis w Gdańsku czy imienia Rodziny Grobliczów w Krakowie, gdzie występował w wieku niespełna 14 lat. Laureat Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego Young Paganini w Legnicy był również finalistą konkursu skrzypcowego International LOUIS SPOHR Competition for Young Violinists, jaki odbył się w Weimarze w 2019 roku.

Współpracuje z Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach jako solista w ramach programu Prezentacje oraz jako koncertmistrz Penderecki Youth Orchestra. Uczestniczył w prestiżowych programach Morningside Music Bridge oraz Luzerne Music Center w Stanach Zjednoczonych.

Realizacja

Wojciech Niedziółka – skrzypce

Orkiestra Kameralna PIMUZ

Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi - Adres i dojazd

ul. Żubardzka 2a, Łódź

http://www.amuz.lodz.pl

Widzowie, którym podobało się to wydarzenie, byli również na:

Inne wydarzenia w tej instytucji:

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.