Requiem - zdjęcie Requiem - zdjęcie Requiem - zdjęcie

Średnia ocena

2 oddane głosy

9,0 / 10

Requiem

„Prawdziwe życie jest gdzie indziej” – słynny cytat z Artura Rimbaud stanowi esencję twórczości zarówno Hanocha Levina jak i Antona Czechowa. Rozliczający się ze swoim życiem starcy, marzący o zmianie, ale niemogący odmienić własnego losu i środowiska młodzi ludzie, w końcu beznadziejnie wpisani w nieszczęście i nędzę skrzywdzeni i poniżeni, to korowód postaci, które spotykamy zarówno w tragikomicznym świecie Levina, jak i w twórczości autora „Mewy”.

„Requiem” krakowskiego Teatru BARAKAH to najprawdopodobniej jedna z najbardziej oryginalnych interpretacji sztuk Hanocha Levina. Twórcy przenoszą jego przedostatni dramat, nazwany przez samego autora bajką o śmierci, w klimat ludowych i obrzędowych pieśni, wykorzystując maski starców oraz zwracającą od pierwszej sekundy na widowni rdzawo-drewnianą scenografię (nagrodzoną na jednym z festiwali teatralnych).

Na scenie występują między innymi Aleksandra Batko, Karolina Burek, Anna Bochnak-Fryc, Alicja Mojko, Aleksandra Nowakowska, Ewa Żurakowska.

Czas trwania: 60 minut
Źródło zdjęcia: Fot. Piotr Kubic

Realizacja

Autor: Hanoch Levin

Tłumaczenie: Irit Amiel

Reżyseria: Maciej Gorczyński

Scenografia/plakat: Iwona Bandzarewicz

Maski: Ryszard Hodur

Opinie naszych widzów (1)

  • 8,0/ 10

    Profesjonalne przedstawienie sztuki Requiem. Aby oddać honory należy pochwalić aktorki za ich zaangażowanie na scenie oraz wybitny wokal (inspirowany muzyką ludową). Teatr tylko teatr :)

    ja.....@....pl / 10 lutego 2020

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28 , Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet