Marzyciele - zdjęcie Marzyciele - zdjęcie Marzyciele - zdjęcie Marzyciele - zdjęcie Marzyciele - zdjęcie

Średnia ocena

4 oddane głosy

9,5 / 10

Marzyciele

Autorski spektakl Michała Telegi inspirowany powieścią Gilberta Adair’a „The Holy Innocents”. Making of stwarzającego się filmu Marzyciele to odległa dla odbiorców sztuki aktorskiej rzeczywistość zakulisowa, w której tocząca się nieustannie dyskusja o cielesności i granicach w uprawianiu sztuki zgłębia społeczne lęki i frustracje na tle seksualnym. Spektakl zadaje szereg pytań o katastrofalne skutki norm, do których wszyscy przywykliśmy, a które stają się symptomem impulsów, marzeń i potrzeb polskiego społeczeństwa.

Inspirując się dziełem Bernardo Bertolucciego, który w 2003 roku zekranizował powieść „The Holy Innocents” Gilberta Adair’a, po dwudziestu latach od światowej premiery filmu, reżyser Michał Telega zaprosił do zespołu aktorów poszukując odpowiedzi na tajemnice wewnętrznie skupionego świata. Czy świat, w którym sztuka jest sensem życia lub zapewnia ekonomiczny byt i pozwala na rozwój jest przestrzenią bezkarności wielkich marzycieli? Jak wobec ukrytych pragnień wyzwolenia seksualnego artyści mierzą się z kryzysowymi sytuacjami jakie decyzja o spełnieniu marzeń prowokuje?

Spektakl dla widzów od 16. roku życia.

Na scenie występują między innymi Monika Kufel, Kacper Kujawa, Mateusz Kamil Lisiecki, Marcin Piotrowiak, Dawid Tas, Michał Ana Nowicki.

Źródło zdjęcia: Piotr Kubic

Twórcy

scenariusz i reżyseria: Michał Telega

choreografia: Dawid Tas

muzyka: Piotr Korzeniak, Paweł Stus

instalacja multimedialna: Krzysztof Marchlak

instalacja performatywna „Bez tytułu”: Adrianna Gajdziszewska

kostiumy: Michał Ana Nowicki

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Młodzi aktorzy absolwenci Krakowskiej Szkoły Teatralnej. Odważne i trudne tematy. Co to znaczy być mężczyzną w naszej rzeczywistości? O stosunkach między mężczyznami. O stosunkach damskomęskich. O braku wzorców. O wszechotaczajacej kulturze pornografii. Doskonały warsztat aktorski. Muzyka na żywo. Idealnie trafiło w mój klimat.

    ko.....@gm...il.com / 04 czerwca 2023

  • 9,0/ 10

    sztuka świetna, aktorzy fantastyczni. Bardzo niewygodne krzesła!!

    si.....@gm...il.com / 02 października 2023

Teatr BARAKAH - Adres i dojazd

ul. Paulińska 28, Kraków

http://www.teatrbarakah.com/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.