Filtry:

Sortuj:

Więcej filtrów:

Więcej filtrów
    Wybierasz się do muzeum, na koncert lub na spektakl w Krakowie? Zobacz krok po kroku, jak znaleźć najlepsze wystawy, koncerty, spektakle i inne wydarzenia kulturalne w Krakowie.
  1. Muzeum, teatr, koncert lub kino w Krakowie wyszukasz w górnym rozwijanym menu. W pierwszej kolejności wybierz miasto.
  2. Aby znaleźć bilety na wystawę, spektakl, koncert lub film w Krakowie, wybierz interesujący Cię zakres dat.
  3. Filtry umożliwiają też wybór konkretnych miejsc, dzięki czemu w prosty i szybki sposób kupisz bilety na koncert lub do kina, teatru czy muzeum.
  4. Wystawy, koncerty, spektakle i filmy w Krakowie możesz też sortować po dacie, ocenie lub popularności.

Dni Komedii dell'Arte

Osiedle Teatralne 34, Kraków

Dni Komedii dell’Arte to polskie obchody międzynarodowego święta Commedia dell’Arte Day, odbywającego się corocznie od 2010 roku. Inicjatorem wydarzenia jest SAT - Stowarzyszenie zrzeszające aktorów specjalizujących się w Komedii dell'Arte. Celem Commedia dell’Arte Day jest promowanie wiedzy na temat tego niezwykłego teatralnego zjawiska jakim była i jest komedia dell’Arte.
Komedia dell’arte pojawiła się w XVI w. we Włoszech i była pierwszym zawodowym teatrem nowożytnej Europy. Odcisnęła tak silne piętno na sztuce, że do dzisiaj widzimy jej wpływy nie tylko na scenie i w dramacie, ale także w szeroko rozumianej popkulturze. Zapomniana przez kilka stuleci, dziś ponownie wraca do łask - pierwsza edycja Commedia dell’Arte Day odbyła się na sześciu kontynentach w ponad sześćdziesięciu krajach.

Komedia dell’Arte została uznana przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kulturowe.

Dni Komedii dell’Arte odbywają się corocznie w Krakowie od 2010 roku, na przełomie lutego i marca. W programie znajdują się spektakle, pokazy, warsztaty, wystawy i spotkania tematyczne. Organizatorzy dbają o różnorodność programową każdej edycji, dając możliwość poznania komedii dell’Arte pod różnym kątem, zarówno rozrywkowym, jak i praktycznym oraz edukacyjno – naukowym.

Dyrektor Artystyczna Dni Komedii: Agnieszka Cianciara - Fröhlich
Organizatorzy: Fundacja Studio Dono, Centrum Kultury Podgórza

Repertuar Dni Komedii dell'Arte w Krakowie

Brak wydarzeń spełniających kryteria wyszukiwania.