Snack Opera Jerzego Snakowskiego | Koncert online - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,7 / 10

Snack Opera Jerzego Snakowskiego | Koncert online

9,7/ 10

Zapraszamy na spotkanie z cyklu „Snack Opera”. Cykl jest adresowany do tych, którzy dopiero chcą zacząć swoją przygodę z operą, jak i do już wyrobionych melomanów. Jednym pomożemy przebić się przez gąszcz uprzedzeń i tajemnic, którymi otoczono ten gatunek sztuki. Tych drugich kusimy próbą innego spojrzenia na repertuar klasyczny i ariami, które wydobędziemy z operowego lamusa.

Ale w tym spotkaniu artystów ze słuchaczami chodzi nie tylko o muzykę, ale też o rozmowy o niej – będzie można usłyszeć opowieści o sztuce wokalnej, tajemnicach warsztatu śpiewaków i wykonywanych podczas tego wieczoru ariach. A ponadto opowiemy Państwu o wykonywanych ariach: na co zwrócić w nich uwagę, dlaczego są trudne, dlaczego ciekawe, jak można je interpretować. Liczymy na to, że dzięki tajemnicom warsztatu, które zdradzą wykonawcy, znane arie zabrzmią zupełnie inaczej. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu, podczas którego nie tylko się słucha, ale i uczy słuchać i mówić o muzyce oraz sztuce wokalnej.

Wystąpią: Anna Fabrello (sopran), Karolina Sikora (mezzosopran), Krzysztof Borysiewicz (bas), moderator Jerzy Snakowski, pianista Aleksander Teliga.

REPERTUAR:

W. A. Mozart "Uprowadzenie z Seraju" / Pieśń Osmina

P. Mascagni "Rycerskość wieśniacza" / Aria Santuzy

J. Massenet "Werter" / Aria Charlotty

G. Puccini "Turandot" / Aria Liu

P. Czajkowski "Eugeniusz Oniegin" / Aria Gremina

J. Offenbach "Opowieści Hoffmana" / Bakarola

S. Moniuszko "Straszny Dwór" / Aria Skołuby

D. Auber "Manon Lescaut" / Aria ze śmiechem

Autorem scenariusza i prowadzącym wieczór jest Jerzy Snakowski – popularyzator opery, baletu, musicalu, operetki. Wykładowca akademicki, komentator życia kulturalnego, publicysta, a ponadto laureat trzech edycji Wielkiej Gry z dziedziny opery. W przeszłości był zastępcą dyrektora Opery Bałtyckiej, a także sekretarzem literackim Teatru Muzycznego w Gdyni.

Czas trwania: 70 minut

Występują

Wykonawcy:

Anna Fabrello – sopran

Karolina Sikora – mezzosopran

Krzysztof Borysiewicz – bas

Aleksander Teliga – fortepian

Opinie naszych widzów (6)

 • 10,0/ 10

  Bardzo interesujący program, ciekawa koncepcja. Zarówno Jerzy Snakowski jak i zaproszeni artyści prezentowali świetny poziom i dojrzały profesjonalizm. Gratulacje!

  je.....@ho...il.com / 03 lipca 2022

 • 10,0/ 10

  Niezwykle wzbogacające komentarze do słuchanej muzyki, jak te o duchach kobiet z obrazów odzwierciedlone w muzyce do arii Skołuby. Barwny, ciekawy i momentami fascynujący spektakl. Wielkie dzięki.

  ro.....@gm...il.com / 01 maja 2021

 • 10,0/ 10

  Koncert przygotowany bardzo profesjonalnie. Wiadomości przekazane bardzo ciekawie. Myślę, że dla pasjonatów muzyki ( nie tylko opery ),była to spora dawka nowej wiedzy.

  ak.....@....pl / 02 lutego 2021

 • 10,0/ 10

  Fajna pogawedka i muzyczny przysmak. Prosze kontynuowac, jest sporo muzycznych kandydatow do takiej milej rozmowy!

  ma.....@....europa.eu / 02 lutego 2021

 • 9,0/ 10

  fajny snack, odejmuję punkcik za ciągłe przełączanie głośności między wywiadami a występami.

  ag.....@gm...il.com / 23 października 2021

 • 9,0/ 10

  Byłam na Snak Opera (chyba) w listopadzie 2019 r. Ponieważ mi się bardzo podobało, obejrzałam koncert online. Również bardzo mi się podobało, ale troszeczkę zabrakło mi zakończenia. Chociażby zaproszenia na następny koncert. Serdecznie pozdrawiam Ewa Kobus

  ew.....@it...so.pl / 01 lutego 2021

Warszawska Opera Kameralna - Adres i dojazd

al. Solidarności 76b, 00-145 Warszawa

http://www.operakameralna.pl/

Kup bilet
× 1 osoba obecnie przegląda tę ofertę.