E- wykład online: Spacery UNESCO. Wille i pałace Włoch i Francji. Paryż. Palais Royal i Hotel Tubeuf. Miejsca władzy i wiedzy (dr Paweł Ignaczak) - zdjęcie

Średnia ocena

13 oddanych głosów

9,5 / 10

E- wykład online: Spacery UNESCO. Wille i pałace Włoch i Francji. Paryż. Palais Royal i Hotel Tubeuf. Miejsca władzy i wiedzy (dr Paweł Ignaczak)

Palais Royal i Hotel Tubeuf. Miejsca władzy i wiedzy.

Palais Royal to jeden z lepiej rozpoznawalnych zabytków Paryża, głównie dzięki sławnej instalacji Daniela Burena z 1985 r. Często zapomina się, że od XVII wieku było to miejsce związane z władzą i polityką. Z kolei Hotel Tubeuf to niemal zapomniana dziś rezydencja, która swego czasu była rezydencją kardynała Mazariniego, stanowi od XIX wieku część Biblioteki Narodowej Francji.

Prowadzący: dr Paweł Ignaczak – historyk sztuki, związany z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie. Absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą artystyczną XVIII wieku (sztuki piękne, rzemiosło artystyczne, obyczajowość), twórczością amatorską w XVIII wieku, grafiką dawną (głównie polską i francuską XVIII i XIX wieku), a także historią kolekcjonerstwa i muzealnictwa.

Opinie naszych widzów (5)

 • 10,0/ 10

  Wykład jak zwykle. Wspaniały, barwnie opowiedziany. Zawiłości francuskich koneksji arystokratycznych, dzięki panu wykładowcy okazały się całkiem proste. Polecam, dużo nowych informacji.

  bo.....@in...ia.pl / 11 maja 2022

 • 10,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład

  e......@in...ia.pl / 31 marca 2022

 • 10,0/ 10

  Rewelacyjny.

  mi.....@ic...ud.com / 31 marca 2022

 • 10,0/ 10

  To był pierwszy mój spacer. Z przyjemnością wysłuchałam i oglądałam rozwój i upadek wspaniałych pałaców i ich właścicieli. Byłam pierwszy raz w Paryżu w 1992r., potem wielokrotnie, zwiedzając głównie galerie rzežby i malarstwa. Wędrowałam mostami i ulicami miasta, znając ich nazwy z piosenek francuskich, śpiewanych po polsku w Polskim Radiu w latach 70-tych i 80-tych ubiegłego wieku. To było ogromne przeżycie. Po tylu latach wysłuchałam o historii niektórych z tych miejsc, Było to doskonale przygotowane, opowiedziane i zilustrowane. Dziękuję.

  da.....@gm...il.com / 31 marca 2022

 • 9,0/ 10

  Bardzo interesujący wykład

  el.....@....pl / 01 kwietnia 2022

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet