E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Rotunda – konstruowanie i rekonstruowanie modernistycznej ikony miasta (Grzegorz Piątek) - zdjęcie

Średnia ocena

11 oddanych głosów

9,9 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Rotunda – konstruowanie i rekonstruowanie modernistycznej ikony miasta (Grzegorz Piątek)

Cykl wykładów Grzegorza Piątka : Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii

Wykład: Rotunda – konstruowanie i rekonstruowanie modernistycznej ikony miasta

Odbudowa, modernizacja czy konserwacja zabytku jest zawsze wyborem – okazją do wyeksponowania pożądanej warstwy czy wersji budowli, ale i zmiany jej symbolicznego znaczenia czy napisania od nowa kawałka historii miasta.

Grzegorz Piątek, autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim (Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego, 2016) i o Warszawie (Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949, 2020), z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy, w cyklu wykładów przyjrzy się znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    ZNAKOMITY wyklad

    el.....@gm...il.com / 23 czerwca 2021

  • 10,0/ 10

    Prowadzący wie o czym mówi i tego się dobrze słucha :)

    an.....@....pl / 22 czerwca 2021

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet