E-wykład : Wystawy światowe – od Londynu do Warszawy Bruksela 1958: Zimna Wojna, Kosmos i Wielka Wystawa (prof. Marta Leśniakowska) - zdjęcie

Średnia ocena

6 oddanych głosów

9,7 / 10

E-wykład : Wystawy światowe – od Londynu do Warszawy Bruksela 1958: Zimna Wojna, Kosmos i Wielka Wystawa (prof. Marta Leśniakowska)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Pierwsza po II wojnie Wielka Wystawa, nazwana EXPO w Brukseli ’58, zorganizowana po tragicznych doświadczeniach wojny i w nowej sytuacji geopolitycznej czasu zimnej wojny (1947-1989), stawia pytania o rolę, jaką odegrała w tym krajobrazie wystawa brukselska. Jakie były jej konsekwencje dla binarnego pod każdym względem powojennego świata? Wykład ilustrowany m.in. fragmentami archiwalnych filmów.

Opinie naszych widzów (1)

  • 10,0/ 10

    Bardzo interesujący wykład przedstawiający wystawę światową w Brukseli 1958 r. (rok mojego urodzenia )Przedstawione zostały pawilony ze szczególnym zwróceniem uwagi na pawilon Philipsa i poemat elektroniczny. uk

    ul.....@....pl / 05 kwietnia 2022

Muzeum Warszawy - VOD - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
00-272 Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.