Wykład online: Willa wenecka. Nie tylko rezydencje w Vicenzy (2) (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

24 oddanych głosów

9,7 / 10

Wykład online: Willa wenecka. Nie tylko rezydencje w Vicenzy (2) (dr Olaf Kwapis)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Willa wenecka.

Nie tylko rezydencje w Vicenzy (2)

W drugiej części wykładu wyjaśniającego podobieństwa i różnice pomiędzy wybranymi typami zabudowy mieszkalnej i reprezentacyjnej okresu renesansu podjęta zostanie próba scharakteryzowania tego, jak na tle wcześniej zaprezentowanych praktyk w różnych włoskich tradycjach architektonicznych zarysowuje się wyjątkowość pomysłów i koncepcji Andrea Palladia, który w latach 50. XVI wieku wypracował formułę idealnej willi. W ten sposób stworzony oryginalny plan willi palladiańskiej wyznacza unikatowy wzorzec organizacji przestrzeni i stwarza model, który jako uniwersalny wzór lub inspiracja będzie obecny w praktyce projektowej kolejnych epok.

Cykl wykładów: Spacery UNESCO/ Willa wenecka

Cykl wykładów dra Olafa Kwapisa poświęconych dziełom architektury autorstwa Andrei Palladia oraz innych architektów działających pomiędzy XVI a XVIII stuleciem w Vicenzy regionie Veneto.

W latach 90. minionego stulecia na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO wpisano miasto Vicenza oraz 24 wille w stylu palladiańskim, rozmieszczone w różnych miejscach regionu Veneto. Poddana władztwu weneckiemu, znakomicie prosperująca od XV do XVIII stulecia Vicenza stała się miejscem, w którym Andrea Palladio zrealizował największy, spójny projekt urbanistyczny, oparty na skrupulatnym studium architektury rzymskiej z okresu antyku oraz czasów sobie współczesnych. Wkomponowane w strukturę średniowiecznej zabudowy pałace, a także inne realizacje poza murami miasta do dziś imponują odwagą w reinterpretacji tradycji starożytnej, której konsekwentnie nadane zostały ramy renesansowego humanizmu. Uniwersalny projekt Palladia – architekta i teoretyka – stał się wzorem, chętnie podejmowanym w kolejnych stuleciach, weryfikowanym w różnym czasie i różnym otoczeniu, zawsze pozostając świadectwem geniuszu, którego pierwsze realizacje powstawały właśnie w regionie Veneto.

Wykłady w cyklu Spacery UNESCO/ Willa wenecka odbywają się w terminach: 7 kwietnia, 14 kwietnia, 21 kwietnia, 28 kwietnia.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (6)

  • 10,0/ 10

    Wiedza pana Olafa Kwapisa jest imponująca. Taki przewodnik po Italii, to byłby skarb!

    mo.....@on...et.pl / 26 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    Bardzo dziękuję za wspaniały wykład, Spotkanie z tak wybitnym badaczem historii sztuki jakim jest pan dr Olaf Kwapis to ogromna przyjemność i prawdziwa uczta dla ducha.

    an.....@ho...il.com / 23 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    Doskonaly jak zawsze

    lu.....@gm...il.com / 22 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    Pan Olaf to erudyta wszechczasow. Jestem oczarowana i zachwycona poziomem wykladow.

    Ha.....@....pl / 22 kwietnia 2021

  • 10,0/ 10

    profesjonalny, ciekawy dla odbiorców

    sz.....@....edu.pl / 22 kwietnia 2021

  • 8,0/ 10

    Rewelacja l! Jak zawsze wykłady D Kwapisia. Bilety na jego wykłady kupuje w ciemno.

    mi.....@in...ia.pl / 22 kwietnia 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet