E-wykład: Spacery UNESCO - Cyrenajka - antyczna grecka kolonia na wschodzie Libii (dr Magdalena El-Ghamari) - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,3 / 10

E-wykład: Spacery UNESCO - Cyrenajka - antyczna grecka kolonia na wschodzie Libii (dr Magdalena El-Ghamari)

W cyklu wykładów pod wspólną nazwą „Spacery UNESCO” zapraszamy na podróże po Afryce Północnej, do Libii, które poprowadzi dr Magdalena El Ghamari.

Cyrenajka - antyczna grecka kolonia na wschodzie Libii

Serdecznie zapraszamy na wieczorny spacer po stanowisku archeologicznym Cyrenajki, która początkowo była kolonią Greków z Thery i jednym z głównych miast świata helleńskiego. W opis ruin, które znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO, wpisana jest tysiącletnia historia oraz świadectwo burzliwych czasów współczesnej Libii. Wschodnia Libia z obecnymi miastami takimi jak Szahat, Derna i Marsa Susa w rejonie Gór Zielonych: al-Dźabal al-Akhḍar będzie dodatkowym aspektem spotkania.

Prowadząca: dr Magdalena El-Ghamari - doktor nauk społecznych. Pracownik naukowo-dydaktyczny w Instytucie Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych (INPISM) oraz Kierownik Pracowni Bezpieczeństwa Kulturowego Collegium Civitas w Warszawie. Członek Society for Libyan Studies (The British Academy), Zainteresowania naukowe: religia i kultura świata arabsko – muzułmańskiego oraz militarne aspekty bezpieczeństwa (terroryzm). Prywatnie miłośniczka kuchni bliskowschodniej oraz architektury i sztuki Islamu.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (2)

  • 10,0/ 10

    Bardzo dobry wykład, Cenne jest, że pani wykładowczyni postarała się pokazać nam tę część Libii wykorzystując różne możliwości techniczne. Czekam na następne spotkanie.

    bo.....@in...ia.pl / 14 października 2021

  • 9,0/ 10

    Kolejny świetny wykład z cyklu spacery UNESCO .Dr Magdalena El Ghamari przedstawiła historię Cyrenajki. Dowiedziałam się, że przodkowie przybyli z Santorini (byłam tam).Wiem, że prof. Mikocki(UW) prowadził wykopaliska w Ptolemais i pracował nad odkrytą przez siebie willa rzymską. Niestety kilka lat temu zmarł. Bardzo dobrze został przygotowany materiał ilustracyjny. uk

    ul.....@....pl / 14 października 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet