E-wykład: Centralny Dom Towarowy. Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii. (Grzegorz Piątek) - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

10,0 / 10

E-wykład: Centralny Dom Towarowy. Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii. (Grzegorz Piątek)

Cykl wykładów: Rekonstrukcje i konstrukcje. Architektura Warszawy i przepisywanie historii

Odbudowa, modernizacja czy konserwacja zabytku jest zawsze wyborem – okazją do wyeksponowania pożądanej warstwy czy wersji budowli, ale i zmiany jej symbolicznego znaczenia czy napisania od nowa kawałka historii miasta.

Grzegorz Piątek, autor znanych i nagradzanych książek o Stefanie Starzyńskim (Sanator. Kariera Stefana Starzyńskiego, 2016) i o Warszawie (Najlepsze miasto świata. Warszawa w odbudowie 1944-1949, 2020), z wykształcenia architekt, z praktyki wykładowca i popularyzator wiedzy o stolicy, w cyklu wykładów przyjrzy się znanym warszawskim budowlom i zespołom przestrzennym, np. Teatrowi Wielkiemu, kościołowi św. Aleksandra, pałacowi Staszica, ulicy Nowy Świat, pałacowi Bruhla. Wszystkie te miejsca i obiekty podczas powojennej odbudowy czy wcześniejszych przebudów zostały poddane manipulacjom oraz artystycznemu, społecznemu czy politycznemu kontekstowi przemian, o których warto wiedzieć i na pewno warto posłuchać.

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (3)

 • 10,0/ 10

  Wszystkie spotkania z p. Grzegorzem Piątkiem były bardzo interesujące. Mam nadzieję na następne.

  da.....@ya...oo.com / 14 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  To było arcyciekawe Uważam ze warte o wiele więcej ze względu na całokształt, merytorycznie, b. interesująco i dzisiaj dalej myślę o tym czego się dowiedziałam

  el.....@in...ia.pl / 14 grudnia 2021

 • 10,0/ 10

  Świetny temat . Soczyście ciekawie podany . Grzegorz Piątek wiedza i umiejętność jej podania innym . Dziękuję

  ma.....@gm...il.com / 14 grudnia 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.