Wykład online: Polskie pomniki historii. Klasztory Dolnego Śląska (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

14 oddanych głosów

8,9 / 10

Wykład online: Polskie pomniki historii. Klasztory Dolnego Śląska (dr Olaf Kwapis)

W mailu z potwierdzeniem zakupu otrzymają Państwo link do wykładu online na platformie ZOOM. Po kliknięciu w link otworzy się aplikacja ZOOM, a jeśli nie mają jej Państwo, to pojawi się komunikat z prośbą o bezpłatną instalację aplikacji na komputerze, tablecie lub smartfonie.

Wielkie klasztory cysterskie na Dolnym Śląsku stanowią unikatowy przykład architektury barokowej. Mecenat miejscowych opatów w Krzeszowie, Lubiążu i Henrykowie pozostawił potomnym dzieła najlepszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów krajów habsburskich. Choć z dala od Wiednia, ich doskonałe dzieła, widziane w kontekście innych przykładów baroku naddunajskiego, odsłaniają przed nami europejską jakość i skalę. Zaklęty w kamieniu i barwie niezwykły splot polityki i sztuki przywołuje pamięć burzliwych dziejów tych miejsc.

Opinie naszych widzów (4)

 • 10,0/ 10

  To,co robi pan Olaf Kwapisz to jest mistrzostwo świata!!!! w dziedzinie sposób prowadzenia wykładu!! Wielki profesjonalizm.

  mk.....@....pl / 15 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Pan doktor w sposób bardzo interesujący przybliżył nam historie polskich zabytków na Dolnym Śląsku. Jak zwykle wykład był bardzo ciekawy.

  bo.....@in...ia.pl / 14 kwietnia 2022

 • 10,0/ 10

  Superinteresujący, czekam z niecierpliwościa na część drugą

  an.....@ho...il.com / 14 kwietnia 2022

 • 9,0/ 10

  Bardzo dobry wykład dr. O. Kwapisa o klasztorach Dolnego Śląska .Klasztor i Pałac w Lubiążu. Wspomniano również o Krzeszowie i Henrykoiwe. Został dobrany dobrze materiał ilustracyjny.. Przepiękna sala w Pałacu w Lubiążu zasługuje na uwagę. Nie znam tych obiektów. Najlepiej z nam Wrocław i rękopisy z Ossolineum. uk

  ul.....@....pl / 14 kwietnia 2022

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.