Wykład online: Królewskie rezydencje na Dolnym Śląsku – Kamieniec Ząbkowicki, Mysłakowice, Karpniki (dr Olaf Kwapis) - zdjęcie

Średnia ocena

17 oddanych głosów

9,2 / 10

Wykład online: Królewskie rezydencje na Dolnym Śląsku – Kamieniec Ząbkowicki, Mysłakowice, Karpniki (dr Olaf Kwapis)

Wykład online: Królewskie rezydencje na Dolnym Śląsku – Kamieniec Ząbkowicki, Mysłakowice, Karpniki

Związki architektury i władzy pozostawiły na Dolnym Śląsku wiele spektakularnych i nieoczywistych przykładów. Wśród wzniesionych w tym regionie w XIX stuleciu licznych rezydencji magnackich, wyróżniają się pałace należące do Hohenzollernów. Kamieniec, Mysłakowice i Karpniki zbudowano według projektów uznanego berlińskiego architekta Carla Friedricha Schinkla i jego uczniów. Zbudowane w stylu scjentystycznego neogotyku są przykładami najlepszych realizacji europejskich.

Cykl wykładów: Polskie skarby z list UNESCO

Na liście światowego dziedzictwa UNESCO obok warszawskiego Starego Miasta znalazło się wiele cennych zabytków w Polsce. Kilka z nich wciąż jeszcze czeka na to odnotowanie. Inne od lat pozostają w orbicie już wyróżnionych obiektów. W cyklu wykładów, który proponujemy w ramach poniedziałkowych spotkań w Centrum Interpretacji Zabytku Muzeum Warszawy, dr Olaf Kwapis opowie o wybranych dziełach sztuki, obiektach architektonicznych i zespołach urbanistycznych. Każdy z etapów naszej – z konieczności zdalnej – podróży do Polski przypomni najwartościowsze miejsca naszego kraju i pozwoli odpowiedzieć na pytanie, co stanowi o ich wyjątkowej wartości.

Pierwsza seria wykładów dotycząca miejsc na Dolnym Śląsku będzie składała się z czterech wykładów: 11 stycznia, 18 stycznia, 25 stycznia oraz 1 lutego 2021.

Osoba kontaktowa do logowania w Zoom: Marta Galewska, Muzeum Warszawy 22 277 44 97

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (5)

  • 10,0/ 10

    Jak zawsze wspaniały wykład. Dr Kwapis ma ogromną wiedzę i w fantastyczny sposób ją przekazuje.

    ha.....@....pl / 02 lutego 2021

  • 10,0/ 10

    Lubię wykłady p.dr Kwapisa.

    m.....@eu...ms.pl / 02 lutego 2021

  • 10,0/ 10

    Wykład jak zwykle znakomity

    jo.....@gm...il.com / 02 lutego 2021

  • 10,0/ 10

    Niezwykle ciekawe są konteksty w wykładach pa na O. Kwapisa. Pozwalają zrozumieć omawiane obiekty. Czekam na kolejne spotkania. Proszę, aby wykłady online pozostały po ustaniu zarazy. W Olsztynie i innych miejscach nie mamy szansy na spotkanie z mądrymi ludźmi, których Państwo zapraszacie. Pamiętajcie o nas. Dziękuję za świetne spotkania.

    an.....@....pl / 02 lutego 2021

  • 10,0/ 10

    Pierwsza część wykładu zdawała się odbiegać od tematu przewodniego. Ale później wszystko zaczęło być spójne. I tak naprawdę okazało się, ze ten „background” był konieczny. Prowadzący z olbrzymia wiedzą i pasją, językowy erudyta. Bardzo przyjemnie się słuchało.

    es.....@gm...il.com / 02 lutego 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet