Wykład online (dr Olaf Kwapis). Polskie pomniki historii. Klasztory Dolnego Śląska - część 2. - zdjęcie

Średnia ocena

10 oddanych głosów

9,8 / 10

Wykład online (dr Olaf Kwapis). Polskie pomniki historii. Klasztory Dolnego Śląska - część 2.

Polskie pomniki historii

Seria wykładów poświęconych najważniejszym obiektom – architektonicznym świadkom polskich dziejów – którym nadano tytuł Pomnik Historii w uznaniu szczególnych wartości materialnych i znaczenia dla naszego kraju.

Klasztory Dolnego Śląska - część 2

W pierwszej części wykładu o wielkich klasztorach cysterskich na Dolnym Śląsku dr Olaf Kwapis mówił o opactwie w Lubiążu oraz działalności artystycznej Michaela Willmanna. Kontynuacja opowieści o unikatowych przykładach architektury barokowej zaprowadzi słuchaczy do Krzeszowa i Henrykowa, gdzie mecenat miejscowych opatów pozostawił potomnym dzieła najlepszych malarzy, rzeźbiarzy i architektów krajów habsburskich. Choć z dala od Wiednia, ich doskonałe dzieła, widziane w kontekście innych przykładów baroku naddunajskiego, odsłaniają przed nami europejską jakość i skalę. Zaklęty w kamieniu i barwie niezwykły splot polityki i sztuki przywołuje pamięć burzliwych dziejów tych miejsc.

Opinie naszych widzów (5)

  • 10,0/ 10

    Jak zawsze wyklady p. dr Kwapisa sa na majwyzszym poziomie

    an.....@gm...il.com / 22 maja 2022

  • 10,0/ 10

    Jeżeli ktoś jeszcze nie czuł się przekonany jak wspaniałe są zabytki na Dolnym Śląsku to po tym wykładzie na pewno będzie. Tyle w tym było pasji historyka i miłośnika naszych zabytków, że nie pozostaje nic innego tylko pojechać tam ,aby móc uszczknąć coś z tego piękna, o którym opowiadał dr Kwapis.

    bo.....@in...ia.pl / 13 maja 2022

  • 10,0/ 10

    SUPER

    bm.....@....pl / 12 maja 2022

  • 10,0/ 10

    Wspaniały wykład, niesamowity wykładowca pełen pasji i zaangażowania.

    an.....@ho...il.com / 12 maja 2022

  • 9,0/ 10

    Bardzo dobry wykład dr. O. Krysowskiego przedstawiający kościoły i klasztory Dolnego Śląska .Materiał ilustracyjny przybliża nam architekturę i i sztukę baroku w omawianych obiektach. uk

    ul.....@....pl / 12 maja 2022

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet
× 2 osoby obecnie przeglądają tę ofertę.