E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Delicje warszawskie. Fakty i mity. O cukierniach przedwojennej Warszawy (Albert Judycki) - zdjęcie

Średnia ocena

15 oddanych głosów

8,9 / 10

E-WYKŁAD CENTRUM INTERPRETACJI ZABYTKU: Delicje warszawskie. Fakty i mity. O cukierniach przedwojennej Warszawy (Albert Judycki)

Delicje warszawskie

Cykl wykładów poświęconych różnorodnym praktykom biesiadowania, handlu produktami spożywczymi oraz wytwórstwu wybranego asortymentu. Wykłady w oparciu o kwerendę archiwalną i biblioteczną, uwzględniającą historię warszawskich kupców i producentów. Całość łączy historia smaku i rzemiosła cukierniczego w Warszawie widziana w perspektywie luksusowych wyrobów cukierniczych Europy i świata.

Fakty i mity. O cukierniach przedwojennej Warszawy

Witold Herbaczyński w swojej uroczej książce „W dawnych cukierniach i kawiarniach warszawskich” roztacza romantyczną wizję starych dobrych czasów, w której przedwojenne cukiernie były miejscami, gdzie kwitło rzemiosło oraz etyka pracy. Damy się tej wizji porwać, przypominając największe nazwiska i najwspanialsze firmy a potem opowiem, jak było naprawdę…

Prowadzący: Albert Judycki, wnuk założyciela i właściciel warszawskiej Cukierni Lukullus, absolwent Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW oraz Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu w Paryżu.

Tematy kolejnych wykładów:

Od „kremówki” do „kukułki” – najnowsze dzieje warszawskiej sceny cukierniczej (13.09).

Czas trwania: 90 minut

Opinie naszych widzów (4)

 • 9,0/ 10

  bardzo solidnie przygotowany wykład- dodałabym jedynie trochę ciekawostek" lżejszego kalibru", żeby go urozmaicić- bo trwał 1.5 godziny.

  bi.....@in...ia.pl / 13 lipca 2021

 • 9,0/ 10

  Z zainteresowaniem wysłuchałam wczorajszego wykładu Alberta Judyckiego. Przedstawiona została historia cukiernictwa od xviii do dwudziestolecia. Desery,, cukiernie, ludzie pracujący w cechach rzemiosł. Prasa, omawiająca sprawy cechów. i książki nawiązujące do tematu. urszula krzysiak

  ul.....@....pl / 13 lipca 2021

 • 8,0/ 10

  Wykład wspaniały ale prosimy o więcej ilustracji.

  an.....@....pl / 13 lipca 2021

 • 8,0/ 10

  Bardzo ciekawy wykład, polecam wszystkim, którzy interesują się historią i nie tylko. Podobały mi się stare ryciny, zdjęcia, oddawały klimat tamtych lat.

  m......@....pl / 13 lipca 2021

Muzeum Warszawy - Adres i dojazd

Rynek Starego Miasta 28-42
Warszawa

http://muzeumwarszawy.pl

Kup bilet