Mała malarnia - Warsztaty artystyczne online - zdjęcie Mała malarnia - Warsztaty artystyczne online - zdjęcie

Średnia ocena

1 oddany głos

10,0 / 10

Mała malarnia - Warsztaty artystyczne online

Zapraszamy na warsztaty pełne malarskich eksperymentów, dzięki którym dzieci i opiekunowie poczują się jak artyści w królewskiej malarni. Podczas zajęć powstaną niezwykłe dzieła sztuki, inspirowane obrazami z kolekcji Stanisława Augusta.

Uczestnicy warsztatów odkryją wiele malarskich sekretów. Podczas każdego ze spotkań przeprowadzą kolejne artystyczne śledztwa, które pozwolą im odpowiedzieć na pytania kim była sportretowana tajemnicza kobieta zasłaniająca twarz wachlarzem, a kim mężczyzna w wysokim kapeluszu, jakie zagadki i symbole skrywają martwe natury w pałacowych wnętrzach oraz o jakiej podróży marzył król Stanisław August.

Dzieci i opiekunowie najpierw przyjrzą się sobie i swoim bliskim, następnie rozejrzą się we własnym domu w poszukiwaniu nieraz ukrytych i mało oczywistych przedmiotów, a na koniec udadzą się w daleką, wyobrażoną podróż.

Wiek uczestników: dzieci w wieku od 7 do 10 lat i opiekunowie

TERMINY I TEMATY SPOTKAŃ:

21 lutego – Dama, książę i starzec / Portret

En face, z profilu, z twarzą zwróconą w bok… Każdy portret jest inny. Ale dlaczego ludzie z dawnych portretów mają poważne miny? Czyżby przypomniał im się rachunek, jaki wystawi im malarz za swą pracę? Spokojnie, kto powiedział, że nasz portret ma być surowy? Zabawnych min nie będzie końca!

21 marca – Tajemnicze pudełko / Martwa natura

Chyba każdy ma w domu jakieś tajemnicze pudełko, ulubioną figurkę, na wpół stopioną świecę, drewniane przybory kuchenne, a może nawet instrumenty muzyczne. Ale czy rzeczy powstały tylko po to, żeby cieszyć oko doskonałością wykonania? Zastanowimy się jak ożywić martwą naturę i przyjrzymy się bogactwu natury w obrazach króla.

18 kwietnia – Podróż do… / Pejzaż

Pejzaż przedstawiający scenę miejską, czy może krajobraz z zamkiem na wzgórzu?

W XVIII w artyści jeszcze nie malowali w plenerze. Krajobrazy, w których liście drzew zdają się szumieć, kwiaty pachnieć, a światło wędruje po dachach pałaców lub zamków, powstawały w… mrocznych pracowniach, na podstawie szkiców, wykonanych przez malarzy na powietrzu.

Dzięki dziełom sztuki wybierzmy się w daleką podróż, z której zbierzemy malarskie szkice łączące się w wyobrażony krajobraz marzeń.

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma paczkę z materiałami. Zestaw zawiera:

Farby w kolorze umbru/sepii (akryl - Maimeri 20 ml; akwarela w kostce – van Gogh)

Zestaw farb Gouache, Talens (8x12 ml)

2 pędzelki

papier Clairefontaine A4 o gramaturze 90 g/m2 (pakowy)

papier A5 o gramaturze 160g/m2 (czarny)

papier rysunkowy gładki A4 o gramaturze 80 g/m2 (biały)

papier Canson o gramaturze 160g/m2 (beżowy)

podobrazie malarskie (płyta MDF + płótno malarskie), 20x20 cm

passepartout 18x24 cm (owal)

Reprodukcje obrazów z łazienkowskiej kolekcji

Wszystko zapakowane jest w szare pudełko o wymiarach 300x240x10 mm.

Dodatkowe informacje: (+48) 504 243 783, rezerwacje@lazienki-krolewskie.pl

Prowadząca:

Zofia Zaccaria - malarka, graficzka, ilustratorka, muzealnik, absolwentka grafiki i studiów pedagogicznych Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, malarstwa na Accademia di Belle Arti di Perugia i muzeologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie z dziećmi i dla dzieci, współtworząc warsztaty rodzinne i strefy edukacyjne do wystaw czasowych.

Regulamin warsztatów dostępny jest na stronie --> KLIKNIJ TUTAJ

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie - Adres i dojazd

http://lazienki-krolewskie.pl/

Kup bilet